Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemi vagy a középiskola...

Az egyetemi vagy a középiskolai éveitek voltak jobbak?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják az egyetemi évek sokkal jobbak, de nem látok bele miért. Viszont volt, akinek a gimnáziumi élet sokkal jobban passzolt. Idén végzek és kíváncsi lennék, hogy melyik lenne a jobb. Társasági élet és oktatás szempontjából melyik volt kézen fekvőbb?

2021. febr. 18. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Nekem az egyetem. Sokkal több lehetőséged van. Sokkal több emberrel tudsz könnyen megismerkedni, mert közös az érdeklődésetek, akkor ott a koli, a különféle egyetemi programok, bulik, stb. Aztán oktatás szempontjából is jobb szerintem az egyetem, mert itt Te osztod be az idődet (az órarendedet magadnak csinálod, Te döntöd el, hogy melyik tantárgyat mikor tanulod - ezt csak részben, mivel az egymásrépülősöknél nem mindegy, mit mikor veszel fel, de néhány tárgynál eldöntheted. Sokkal szabadabb vagy kötetlenebb. Nekem azért is volt még jó élmény az egyetem, mert mindenkit (engem is eléggé) rákényszerít arra, hogy kilépj a komfortzónádból, így "megedz", vagyis rengetegszer kell olyan dolgot csinálni, amihez nincs kedved, nem érdekel, vagy kényelmetlen, de sokat fejlődsz tőle. Szerintem ezért jobb az egyetem. Nekem gimiben nem volt túl nagy társasági életem, nem nagyon jártam el sehova, nem igazán csináltam semmit, elég uncsi volt.
2021. febr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
*persze, ahogy Te is írtad, ez személyfüggő, valakinek az egyetem, valakinek a gimi.
2021. febr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Számomra társasági élet szempontjából a középiskola mindent vert, az egész iskola a haverom volt, hatalmas kapcsolati tőkém van belőle a kisvárosban a mai napig.

Az egyetemen egyfelől nem is találtam meg azt társaságot akikkel buliztam volna, de az egyetemi bulik is kínosak, erőltetettek és laposak voltak. Az első pofon a gólyatábor volt, ahova lementem, hogy na, akkor mulatok egy jót, erre olyan lapos volt, aminél egy random péntek estém húzósabb volt néha. Akkor már 4-5 éve is kínosnak számító, rég nem menő számok, kínos smalltalkolás, zéró "ivó kultúra" (berúgni is lehet normális, emberi módon, pláne fiatalon) . Az egyetemi bulik később szintén. A networking része valahogy nem úgy alakult, bulinak rossz volt, nem hoztam ki belőle azt, amit ki lehet volna. Szakkollégiumba se léptem be, azt picit sajnálom utólag, de 4 év alatt 2 évet külföldön tanultam, 2 év alatt végeztem itthon, és elolvastam végtelen könyvet, és felsőfokon megtanultam 2 nyelvet. Amit a tanulás részéből ki lehet hozni, kihoztam, és a feleségem is itt ismertem meg, ami elég király :D



tldr:

A középiskola jó volt, mert a közösség közepe voltam, az egyetem meg azért mert rohadt sokat tanultam.

2021. febr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Egyetem ezerszer. A gimi amolyan dedós még, akkor nyilván az a jó, de ha belekóstolsz az egyetemi életbe, akkor sosem akarod, hogy vége legyen. Én már vagy 5 éve végeztem, már msc óta dolgozom is, de még mindig vágyakozom vissza, mert olyan, mint a filmekben
2021. febr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Messze az egyetem.

Gimiben nagyon nem tetszett, hogy tényleg óvoda szinten minden téren korlátozva vagy, benn kell ülnöd a végtelen tök érdektelen órán, illetve annyira gyerek még mindenki, meg a "menőség", a minél "magasabb" társasági státusz igen felszínes módon való hajszolása.

Egyetemen eleve többnyire értelmes és hasonló érdeklődésű emberekkel kerülsz össze, nem vagy senkivel "összezárva", mint egy gimnáziumi osztályban, azokkal töltesz több időt, akikkel jól érzed magad, illetve a megadott keretek között te oszthatod be az idődet, úgy tanulsz ahogy neked kényelmes.

Pluszban kollégista is voltam, öntevékeny körökben is aktívkodtam, lett egy csomó haverom, több kapcsolatom, szóval kifejezetten tetszett. Hozzá kell tennem, hogy kemény szakon végeztem, tehát volt sok hajtás meg szívás is mellé. Ez viszont úgy vettem észre, a közösséget is sokkal jobban összehozza, mintha csak a hátradőlős tengés-lengés menne. Nemrég végeztem, már pont kezdtem érezni, hogy ideje is lesz továbblépni az életben, de kifejezetten hiányozni fog így is sok minden.

2021. febr. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Nekem az egyetem elég laposan indult így a covid miatt (elsős vagyok) de igen,ezerszer szabadabb az egyetem, a megkötöttségeket is magadnak szabhatod meg, mire mennyi időt szánsz(nyilván a vizsga kötött dolog)

Én azért hozzátenném, nekem is hatalmas középiskolai éveim voltak, és a legszorosabb barátságaim is ott alakultak ki. Én jobban húzok a régi barátaimhoz, persze itt is lettek újak, igaz, én lány karra járok. Mindent megtanulhatsz, az önállóságról, pénzbeosztásról, egy kicsit ajtó a felnőtté váláshoz.

Remélem egyszer vége a covidnak és én is átérezhetem az igazi egyetemi feelinget

2021. febr. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is az egyetem. A középiskolám katasztrófa volt, kisváros, semmi program, semmi összetartás. Az ottani társaságom is szépen hátba szúrt az érettségi idején, így nem jó emlék.

Az egyetem már más. Elköltöztem, találtam olyan embereket, akikkel szívesen vagyok, azt tanulom, amit szívesen csinálok, imádok kolis lenni (a koronavírus szépen belerondított persze). Magamnak osztom be az időmet, pénzemet, nem cseszeget senki, hogy holnap iskola, nem lehet ezt-azt csinálni. Bsc végzős vagyok, már van szakmai munkám, de még így is sokkal szabadabb és kötetlenebb az életem.

A gimi akkor lenne nagy buli, ha olyan lenne, mint az amcsi filmekben. De a magyar valóság nem az :D

2021. febr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

Se gimiben, se egyetemen nem sikerült összehoznom egy baráti társaságot (na jó, haverjaim vannak, de ennyi), így ilyen szempontból mindkét intézményben kudarcot vallottam. Nem vagyok egy nagy társasági ember.


Az egyetem viszont emberibb, a felnőtté válás utolsó szakasza, jó esetben azt tanulod, ami érdekel és te osztod be az idődet.

Sokat kell tanulni, sokszor meggyűlik a baja az embernek az órarenddel is, de valahogy mégis... jobb.


F

2021. febr. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
Az egyetem. Minden más, de a hogy sokkal jobb. Olyan emberekkel vagyok itt, akiket nagyrészt ugyanaz érdekli ami engem, hasonló a hozzáállásuk a dolgokhoz, sok esetben ugyanazokat szeretjük csinálni. A bulik is sokkal jobbak, nem olyan eroltetettek, már mindenki tudja a határait és tényleg jól érezzük magunkat, nem pedig arról szól hogy sárga földig igyuk magunkat. Felnőttunk de valahogy nagyon jól passzolunk egymással az emberekkel itt illetve hát amit tanulunk is mérföldekkel érdekesebb
2021. febr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
30%
Középsuli egyértelműen.
2021. febr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!