Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért hivatkoznak arra hogy a...

Miért hivatkoznak arra hogy a középiskola alapmüveltséget ad az egyetem meg szemléletmódot?

Figyelt kérdés
Van olyan diplomás akin baromira nem látszik a szemléletmód és olyan érettségizett akin meg az alapmüveltség.Ha ezek a papir feltételei akkor hogy kaphatták meg?(nem vették)
2021. febr. 16. 21:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Azért is kérdezem mert én pl autodidakta módon tanultam meg olvasni és írni az iskola előtt és ott meg tökre unatkoztam.
2021. febr. 16. 21:28
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"én pl autodidakta módon tanultam meg olvasni és írni az iskola előtt és ott meg tökre unatkoztam."


Nem mindenki Te. Ennyi!

2021. febr. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy mit ad át egy iskola, és mit vesz fel hosszútávon (!) egy diák agya, az két külön dolog. Iskola és iskola között is van különbség. Van ahol csak belédverik Petőfi Sándor Alföldjét, van ahol még Csáth Géza novelláival is megismertetnek, hogy lásd mi van a kötelezőkön túl.

Sok irodalom és töri tanár ledarálja, hogy mit kell tudni dogára, de nem magyaráz, nem nyit vitákat a diákok között, nem gondolkodtat, akkor ezek után mi magyardjon meg egy diákban? Az érettségit meg le lehet tenni anélkül is, hogy gondolkodó ember lennél. Matek ugyanez. Sokan nem magyaráznak, csak elmondják hogy ez van és kész.


Egyetemről meg nehéz nyilatkozni, mert nagyon nem mindegy, hogy hova jársz.

De nálunk sokkal felszabadultabbak a tanárok, értünk vannak, közvetlenek, segítőkészek, de minden tananyagnál előrevetítenek valamilyen szakmai dolgot, akár egy erkölcsi kérdést. Vannak olyan óráim, ami kifejezetten arról szól, hogy elmondják a tényeket, és feldobják neked a labdát, hogy gondolkozz el, hogy rendben van-e ez így.


Én nem érzem a különbséget annyira, mert gimiben is, ha művet kellett elemezni, akkor a saját gondolataidra, meglátásaidra, véleményedre volt kíváncsi a tanár és ne azt várta vissza, amit ő elmondott.

2021. febr. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!