Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alkalmas lennék úgy gyógytorná...

Alkalmas lennék úgy gyógytornásznak hogy alacsony vagyok és vékony?

Figyelt kérdés
Mennyire kell ott nehéz embereket emelgetni? Mert láttam én már olyan gyógytornászokat akik nem a legnagyobbak és legerősebbek de egyik ismerősöm riogat hogy majd folyamatosan magatehetetlen embereket kell emelgetni és nem fogom bírni...

2021. febr. 19. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akinél utolsó alkalommal voltam kb.165cm,max.55kg.Szerintem ez nem számít.
2021. febr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
És szakmailag eddig a legjobban felkészült volt.1es voltam
2021. febr. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyógytornász sem egy homogén szakma. Ismerek pl olyat, aki babákkal, nagyon pici gyerekekkel foglalkozik, oda nyilván kevesebb testi erő kell, mint 120 kg-os férfiakhoz.

Az igaz persze, hogy egy jó fizikum nem árt, de a képzésen csomó technikát meg fogsz tanulni, amikkel sokkal kisebbként is meg tudsz mozdítani egy nagydarab embert. Amondó vagyok, ha alapvetően jó kondiban vagy, ez ne tartson vissza. Ápolónők, idősgondozók közt is csomó pici nő van, ők is boldogulnak.

2021. febr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mi a fene ***** válasza:
0%
Semmi akadálya szerintem.A gyógytornász nem emelget,csak segít,és tanácsot ad.
2021. febr. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

És mégis mióta nem emelget a gyógytornász? A fekvőbetegeket, amputáltakat, műtötteket ki mobilizálja, ülteti, állítja, járatja?

Az ismerősöd nem riogat, ez így van, persze függ attól, hogy ambulancián leszel vagy osztályon és azon belül is milyenen.

Ettől függetlenül megtanulod a technikákat és erősödni is fogsz, ha elkezdesz dolgozni. Ha viszont úgy gondolod, hogy a szél is elfúj, akkor tényleg át kellene gondolod.

2021. febr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Sok alacsony vékony gyógytornászt ismerek, sőt kb csak olyanokat. Úgyhogy nem kizáró ok. De nem árt ha fitt vagy.
2021. márc. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!