Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Voltatok Xantus János gimis...

Voltatok Xantus János gimis szóbelin?

Figyelt kérdés
Ha igen milyenek voltak a tanárok? Ha látták hogy esetleg megakadtál van lefagytál , akkor kérdeztek? Mennyire voltak úgymond segítőkészek?

2021. febr. 20. 08:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Még nem is volt szóbeli.
2021. febr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De előző években
2021. febr. 20. 15:02
 3/13 anonim ***** válasza:

Az előző évekhez képes egészen mást kérnek az idei szóbelin. Tételek vannak, amit közzétettek az iskola honlapján.

Mindkét gyerekem oda jár és elmondhatom, hogy nagyon segítőkészek és jó fejek voltak akkor a tanárok, jó élménnyel jöttek ki a gyerekek, viszont legyél nagyon elegáns, jó modorú és határozott.

2021. febr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egyszerűen nincs időm kidolgozni a tételeket, mert a mostani suliba is most kell belső vizsgát tartania a tanároknak meg infon vonatokat kell rajzolgatni ppt be aminek semmi értelme nincs de elmegy vele a hétvége és akkor erre rá hogy még angolra is járok és másik sulinál is van szóbeli amire készülni kell nem is keveset. Nem fogom tudni kidolgozni ezt a sok tételt...
2021. febr. 22. 13:32
 5/13 anonim ***** válasza:

szia^^

én holnapután fogok menni asszem, es ma szembesultem azzal, hogy vannak tetelek, szoval valoszinuleg fullosan felkeszuletlenul fogok beallitani. volt olyan tetel, ahol magat a kifejteni valo temakort sem ertettem, szoval nem vagy egyedul:D

lenyegeben egy betut sem tudok semmirol.

de tenyleg.

viszont javaslom, hogyha fontosnak erzed a szobelire valo felkeszulest, hagyd a sz*rba a vonatrajzolgatást, legfeljebb beirnak egy egyest vagy hiányt, a legtobb helyen (sot konkretan mindenhol) nem szamitanak az info jegyeid.


mivel van 15 perc a tetel kihuzasa es a tetel kifejtese kozott, javaslom, hogy ha nagyon nincs idod csak azokat nezd at, ahol evszamokat, neveket, muveket kerdeznek(mar ha az irodalmat valasztod, megsugom, szerintem egyszerubb, mert sok mindent bele tudsz magyarazni a muvekbe), a tarsadalmi problemakkal foglalkozo kerdesekrol meg nyilvan mindenkinek van mar eleve egy kis velemenye/tudasa/felkeszultsege, amirol konnyeben velemenyt tudsz formalni(gondolom en).

mindenesetre ne stresszeld tul, legyel nyitott, udvarias es nyugodt, csinalj ugy, mint aki pontosan tudja, hogy mit csinal, de mindezt szerenyen.


szoritok neked:DD

2021. febr. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi én is drukkolok 😀
2021. febr. 22. 19:46
 7/13 anonim válasza:

Sziasztok!

Aki idén volt az meg tudja mondani h milyen tapasztalatai vannak. Én holnap fogok menni. A tételeket nagyon jól megtanultam, szóval ezzel nem lesz problémám. Ezen kívül a tételeken kérdeztek vmit? A verseny, nyelvizsga stb.okleveleket azt elkérték, vagy magadtól kellett mutatni?

Előre is köszönöm és sok sikert mindenkinek!

2021. febr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok, elobb voltam szobelin!!(#5-os vagyok^^)

Nagyon kedvesek voltak, 2 tanar volt bent es egy diak. Mikor kijott egy gyerek a terembol, engem bekuldtek, bemutatkoztam, huztam egy tetelt a diaklanytol, es leultem a padokhoz hatra. Mikor leultem, akkor kezdett el felelni egy masik lany, aki elottem volt. Amig o beszelt, nekem volt felkeszulesi idom. Megfigyeltem, hogy o tobb adatot tudott mint en pl, az egész tenyleg ugy nezett ki mint egy felelet, viszont nalam az egész sokkal inkabb beszelgetes formaju volt. Nem Kell aggodni, ha valamint nem tudsz, nyugodtan mondd el azt is hogy ez a Tema tavol all toled.

Nekem nem voltak okleveleim, de nem is kertek el. Az elottem levo sem adta oda oket, csak beszelt a versenyeirol meg ilyenek, de szerintem nyugodtan megmutathatod, beszelgetes rola.

Az egész folyamat ugy nez ki, hogy mikor odahivnak, mondjak hogy meselj magadrol egy kicsit. En pl olyanokat mondtam h 13 eves vagyok, meg van egy hugom, macskam, es cserkeszkedek. Tolem meg megkerdeztek azt is, hogy kitol hallottam Errol az iskolarol. Ezutan Jon ugye az altalanos elbeszelgetes, Ami tenyleg egy elbeszelgetes, nyugodtan vihetsz bele szemelyes dolgokat. Aztan Jon az irodalom/Tori tetel, en irodalmat huztam(novellasat). Teljesen azt hittem, hogy itt atall a beszelgetes egy felelesse, de nem. Itt is parbeszed volt, kedvesek voltak tenyleg.

oh es a tanari asztal elott kozvetlenul van egy pad, oda ultetnek le, szoval nem Kell allni(mondjuk miert is kene).

remelem, hogy tudtam segiteni:D

2021. febr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És egy tételről kb mennyit beszéltetek? Hány percet?
2021. febr. 24. 18:43
 10/13 anonim ***** válasza:
osszvissz 25 perc volt, a felkeszulesi idovel egyutt. 7-7perc kb
2021. febr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!