Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Azokon az online tartott...

Azokon az online tartott órákon, ahol megkövetelik a webkamera használatát, mennyire veszik zokon, ha elhomályosítom a hátteret, vagy berakok egy háttérképet, hogy a tanár illetve az osztálytársak ne lássák, hogy mi van rajtam kívül a szobámban?

Figyelt kérdés

2021. febr. 20. 20:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Én nem szoktam bekapcsolni, semmi közük hozzá hogy megfésülködtem-e otthon meg ilyenek. Nehogy már nekem 1-2 tanár miatt egy gálára kéne készüljek! Nevetséges. Kamuzni szoktam mindig hogy elromlott.
2021. febr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Megkérdőjelezném, hogy miért kell kamerát használni? A te élettered, te magánéltethez senkinek semmi köze nincsen, főleg a tanárnak. Általában csak a megkeseredett tanárok kérik.


Kérdésedre válaszolva: nyugodtan berakhatsz hátteret, senkinek semmi köze, hogy mit használsz, milyen hátteret.

2021. febr. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
#2 nem, azért kérik a tanárok, hogy ne egy olyan képernyőnek kelljen beszélnie, amin csak betűk láthatóak. Hidd el, a tanároknak se jó az online oktatás. Nem hinném, hogy kellemes úgy oktatni, hogy azt se tudod, hogy a diákok éppen figyelnek-e, vagy teljesen mást csinálnak. De gondolom egyeseknek könnyebb kifogásokat keresni, mint kicsit elviselhetőbbé tenni a helyzetet a tanár számára.
2021. febr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

Nem, de az én magánéletembe ne turkáljon egyik tanár se. Azokat a tanárokat pedig egyenesen utálom, akik azt mondják az olyan anyagi helyzetben lévő gyerekeknek, akik örülnek, hogy internet lehet a lakásban, hogy 4 hónap alatt nem tudtál beszrezni egy webkamerát?


Sem a diák, sem a tanár nem tehet a kialakult rendszerért, de ha valaki nem szeretne azért kiöltözni a saját otthonába mert neki onlájn órája lesz, szerintem mindenkinek meg van hozzá a joga.

2021. febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Jaj istenem, nehogymár a tanár elkezdjen bőgni mert nem lát minket! Mi ez nekik, valami fétis? Nem bírják ki hogy ne lássanak? Nem hinném.. Nemhogy örülnének, hogy nem kell látni minket végre :D
2021. febr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem szólnak semmit, kivéve ha vizsga van.Akkor nem díjazzák a filtert. Nálunk az oktatók is használták. Nekünk az órákon nem volt kötelező a kamera használata, és senki sem használta. Az előttem szóloknak igazuk van, a tanárnak semmi köze sincs ahhoz, hogy milyen körülmények között élsz, főleg, ha kötelezik a kamera használatát.
2021. febr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan használhatsz hátteret.

Nálunk az egyetemen is feltétel néhány órán a kamera, van aki beül egy fal elé laptoppal az ölében, van aki meg felvállalja az életterét. Ha nincs más, feszíts ki egy lepedőt magad mögé.

2021. febr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Használhatsz hátteret, ezért nem szólhatnak

Viszont senki ne gondolja, hogy a tanároknak jó ez a helyzet, mi sem mutogatjuk az otthonunkat szívesen a diákoknak. Nekem pl. időbe és pénzbe került, mire berendeztem magamnak az online órákhoz egy helyet, ahol csak egy egyszerű fal látszik. De ugye az szóba sem jöhet, hogy mi nem kapcsolunk kamerát.

2021. febr. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyetemen kötelező a kamera használat, benne van a szabályzatban. Volt ma órám, ahol a tanár hátteret használt.
2021. febr. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

#4 szerintem az online oktatásban lévő diákok 99%-ának van mobiltelefonja, így nem értem miért kell mindig a rohadt webkamerával példálózni. A telefonon fixen van kamera, azzal belépsz, és meg van oldva a probléma. A háttérről már ejtettek szót előttem, szóval arról nem is beszélnék. "de ha valaki nem szeretne azért kiöltözni a saját otthonába mert neki onlájn órája lesz" Elég egy pólót felvenni, mert lejjebb úgy se látszik, szóval nem tudom milyen kiöltözésről beszélsz.

#5 ahol egy tanár örül, hogy nem látja a diákokat, ott elég nagy gondok vannak.

Aki pedig továbbra se érti, miért kéri sok tanár a kamerát, annak csak annyit, hogy nekik ezt pont olyan, mint a humoristáknak közönség nélkül fellépni.

2021. febr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!