Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemeken miért nem...

Az egyetemeken miért nem tartanak online szülői értekezletet?

Figyelt kérdés
Miért nekem kell egy csomó dolgot e-mailben intéznem, amikor ugyanezeket anyu vagy apu jobban el tudná intézni, ők amúgy is szeretnek a gépen pötyögni meg leveleket írni. Nekem nincs türelmem a pötyögéshez, nem szeretek gépelni. Sok egyetemista fiú és lány szüleinek lenne igénye arra, hogy az egyetem tájékoztassa őket az intéznivalókról, mert csak úgy tudnak nekünk segíteni a szülők, ha minden információt megkapnak. Hol lehetne kérvényezni online szülői értekezlet tartását? És amúgy jó lenne, ha kijelölnének nekünk a tanárok közül egy osztályfőnököt is, aki ugyanúgy segíteni intézni az ügyeinket, mint a szüleink. Miért nem jelölnek ki az egyetemen osztályfőnököket? Akkor nem nekünk kellene intézkedni, hanem az ofő meg a szülők közösen megcsinálnák az intéznivalókat (tárgyfelvétel, vizsgajelentkezés stb.).

2021. febr. 24. 15:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%

Biztos vagyok benne, hogy a hallgatók 99 százalékának nincs erre igénye. Az én szüleim meg egyáltalán nem szeretnék gépelni, sőt, mindig is én voltam az, aki segített nekik megfogalmazni egy hivatalos levelet, kijavítottam a helyesírási hibákat stb. Ők sosem jártak egyetemre, honnan tudnák, hogy bizonyos ügyekben kinek kell írni? De ezzel szerintem már sokan így vannak a mi generációnkban, hogy gyorsabban gépelnek, mint a szüleink.


Na, az meg biztos, hogy egyáltalán nem érdeklik őket az elintéznivalók. Ha volt valami problémám, akkor érthetően elmagyaráztam nekik, és tanácsot kértem, hogy szerintük kihez lehetne fordulni, mit csináljak, ha valaki nagyon sokáig nem válaszol, ilyenek. De mivel másik városban laktam, és csak kéthetente jártam haza egy hétvégére, semmi értelme nem lett volna, ha őket tájékoztatják bizonyos dolgokról. Sőt, sokszor azt sem tudták, hogy én mit intézek. Például nálunk anno második év végén kellett szakdolgozat témavezetőt és témát választani. Én magamtól beszéltem azzal, akit szerettem volna, megbeszéltük a témát, aláírtuk a szerződést, ennyi. Szüleimnek már csak annyit mondtam, hogy van témavezetőm. Nem sokra mentem volna vele, ha a szüleimnek küldözgetnek mindenféle határidőket.


Az, hogy az osztályfőnök és szülők közösen csinálják meg a tárgyfelvételt, vizsgajelentkezést... Nem azért, de mi olyan nehéz ezekben? Az oké, hogy mondjuk nem világos, hogy mit kell felvenni, akkor beszélni kell a TO-val vagy tárgyfelelőssel, de ehhez amúgy is miért kéne a szülő? Meg ők honnan tudják, hogy nekem mi jó? Ott ülünk hárman-négyen a gép előtt egy (!!) ember tárgyai miatt?


Röviden: azért nem tartanak online szülői értekezletet, mert egyetemen már mindenki felnőtt, minimum 18 éves, nem kell a szülő engedélye semmihez, és meg kell tanulni magunknak elintézni a dolgainkat.

2021. márc. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

Vagy troll vagy vagy totálisan alkalmatlan az Életr és az egyetemi képzésre, egyelőre.


"Miért nekem kell egy csomó dolgot e-mailben intéznem" Mert ha egyetemista vagy/leszel, akkor nagykorú vagy/leszel. A nagykorúak - kevés kivételtől eltekintve - maguk kell intézzék ügyeiket. Ez egyfajta belső elvárás is az egyetemet végzett személlyel szemben.


"Nekem nincs türelmem a pötyögéshez, nem szeretek gépelni." Akkor az egyetemen szopni fogsz, mert a beadandó egy jelentős rész gépelős lesz.


"Sok egyetemista fiú és lány szüleinek lenne igénye" Nem, nincs. Én az egyetemi pályafutásom alatt nem hallottam ilyenről.


"csak úgy tudnak nekünk segíteni a szülők, ha" az aki érintett (a gyerek) elmondja nekik). Mit gondolsz, ha valaki helyett jársz el valami "hivatalos" helyen, akkor a hivatal majd neked magyaráz? Frászt. Magyarázza el neked, aki helyett odamentél!


"Hol lehetne kérvényezni online szülői értekezlet tartását?" A dékáni hivatal vagy az egyetem oktatási osztály erre a megfelelő fórum, de készülj fel, hogy 1. Ki fognak röhögni a szemedbe. 2. És elutasítják. 3. Utána a hátad mögött fognak röhögni indokoltan.


"És amúgy jó lenne, ha kijelölnének nekünk a tanárok közül egy osztályfőnököt" Nincs ilyen, mert 1. a tanárok nem érnek rá. 2. Nem kisgyerekeket pátyolgatnak.

2021. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
96%
Húha, ez valami életképtelen báb, aki ilyen kérdést feltesz? :-D
2021. márc. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
96%
Az ilyen embert aztán majd anyuka-apuka viszi munkába, és a főnökkel ők egyezkednek mindenben....??? :-))))
2021. márc. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonymousreview60 ***** válasza:
97%
#14: Katona kollégám nem volt életképtelen, de a muterja kicsit önjáróbb volt a kelleténél, és valami lakáskiutalásnál rátelefonált az ezredesére. Reichstag 2.0.
2021. márc. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
94%
#15: :-D :-D :-D
2021. márc. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!