Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek az idén hogyan...

Szerintetek az idén hogyan alakulnak a felsőoktatási felvételi pontszámok?

Figyelt kérdés

Orvosi egyetemre jelentkeztem, a tavalyi pontszámok nagyon kecsegtetőnek tűnnek, de nem igazán tartom őket mérvadónak, hisz a szóbeli vizsgák elmaradtak.

Azonban azon is gondolkoztam, hogy ugye a jelenlegi végzősök már szinte másfél éve online oktatásban tanulnak, lehet ez is hatással lesz a pontszámokra (hogy most csökkenne vagy növekedne emiatt, azt viszont egyáltalán nem tudom megítélni).

Ti mit gondoltok?

Előre is köszönöm.



2021. febr. 24. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a járványhelyzet miatt sem lesznek óriási különbségek, általában 10 ponton belül szoktak pár évente változtatni a ponthatárokon. Szóval az előző évhez viszonyíts, esetleg 20 pont különbözettel is számolhatsz, de ekkora eltérés nem jellemző 1 év alatt. Van hogy fokozatosan 5-10 ponttal növelik egy szak ponthatárát, de 1 éven belül 20 pontnál nagyobb változás nem szokott bekövetkezni.


Szóval szerintem hasonlóan alakulnak majd a pontszámok, mint az előző években, orvosi egyetemen pedig inkább a csökkentés lenne logikus lépés.

2021. febr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
89%
Hat azt meg a joisten se tudja. Tavaly legalabb valamennyire felkeszultek a diakok, mert sokat volt a jarvany elejen meg jelenleti oktatas, de a mostani erettsegizok mar kb egy eve otthon dekkolnak. Ocsem pl az en teteleimbol tanul, annyira lexarjak oket a tanarok. Elhiszem, hogy sok iskolaban nincs ezzel gond, de nagyon sokban meg igen. Szerintem a tavalyihoz kepest valamivel csokkeni fognak a ponthatarok.
2021. febr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!