Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A (budapesti) Kodály Zoltán...

A (budapesti) Kodály Zoltán Gimnázium emelt szintű ének tagozatánál honnan lehet tudni, hogy kb. milyen kérdések lehetnek a szolfézs írásbeli felvételiénél?

Figyelt kérdés
Gondoltam találok az interneten régebbi szolfézs lapokat amiket írtak, de sehol nem találok. Valaki esetleg egy linket tudna küldeni vagy valamit?

2021. febr. 25. 16:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Az emelt szintű ének-zenei tanulócsoportba jelentkező tanulók a fenti területek mellett elsősorban zenei képességeiket mutathatják meg, melyek függetlenek a zenei előképzettségtől. Feladatuk:


hozott 20 népdalból 1 választott eléneklése, elemzése

hangközök és harmóniák felismerése, könnyebb ismeretlen dallam éneklése rövid átnézés után.


Tehát hallás után hangközöket, és (gondolom) hármashangzatokat kell felismerned. Mintát én sem találtam, de szerintem csak oktávig fogják kérni a hangközöket, meg hármashangzatok és fordításaik lesznek. (Négyeshangzatokat biztos nem fognak kérni)


Meg egy könnyebb blattolás van, valamint népdal+elemzés szóbelin.

2021. febr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!