Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szintű a szolfézs,...

Edemmester kérdése:

Milyen szintű a szolfézs, zeneelmélet, ének-zene az ELTEn?

Figyelt kérdés
Az ELTE tantárgykínálatában találtam szolfézs, zeneelmélet, illetve ének-zene tantárgyakat (többek között pl. az ének-zene tanárszakosoknak, óvodapedagógusoknak, stb.). Valaki aki esetleg oda jár, tud valamit arról, hogy ezek milyen szintűek? Érdemes lehet őket más szakos érdeklődőknek szabválként felvenni, vagy mindenképpen szükséged hozzájuk egy erősebb hozott háttértudás?

2018. aug. 21. 17:24
 1/1 anonim ***** válasza:
51%

Nem járok oda, de felvételin voltam. Az egy vicc volt. Kellett 20 népdalt vinni, ebből egyet (vagy kettőt) el kellett énekelni. Volt egy lapról olvasás, ami egy népdal volt, aztán ugyanezt le kellett szolmizálni. Max pentaton (5 hangnyi) hangterjedelmű dalocskákról van egyébként szó. Meg kérdezett még olyat, hogy milyen hangnemben van lejegyezve.

Ezeket általános iskolában kellett (volna) megtanulni, de volt olyan is, akinek a violinkulcs felismerése is gondot okozott. - mindez nem bántó megjegyzés volt, csupán észrevétel.

Erősebb háttértudás alatt mit értesz? Ha esetleg jártál zenesuliba, az előny lehet, de ha volt rendes énekórád általános iskolában, esetleg középiskolában is, akkor annyira vészesen szerintem nem lehetsz lemaradva.

2018. aug. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!