Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a témakörök, témák a bp-i...

Mik a témakörök, témák a bp-i Móricz Zsigmond Gimnázium történelem tagozatára a szóbelin? Ha valaki korábbi években oda felvételizett, megírná, milyen kérdést kapott?

Figyelt kérdés

#Móricz Zsigmond Gimnázium #Történelem tagozatra szóbeli #Szóbeli témák, témakörök
2021. febr. 28. 08:49
 1/3 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne, elég tágak a honlapon megadott követelmények.
2021. febr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 refulgence válasza:

Szia,kedves kérdező!


Én idén szóbeliztem,gondolom ti is túl vagytok már rajta,nektek hogy sikerült?


Egyébként valóban tág a honlapon megadott elvárás. Leírom ide,hátha valakinek jól jön még. Én tanultam 3 napot egyhuzamban,átnéztem mindent amit felsőben vettünk,és ez elég volt.

Egy olyan tételt húztam,hogy : Magyarok megszállói. -és erről kellett beszélnem. Engem egy szörnyen kedves férfi tanár szóbeliztetett. És egyébként 50 pontot kaptam,szóval a rangsorba is jó helyen állok!

Csak annyit tudok tanácsolni azoknak akik mennek felvételire,hogy ne izguljanak,és próbálják a legjobb formájukat nyújtani. Persze előtte azért tanulni is kell egy kicsit,meg átnézni az anyagokat,de kevésbé érdekelte őket egy-egy évszám,és inkább arra voltak kíváncsiak,hogy én mit gondolok egyes dolgokról,legalábbis az én esetembe.

2021. márc. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Engem is egy nagyon kedves tanár úr szóbeliztetett, valószínűleg ugyanaz aki az előző válaszolót.


A 2. világháború diktátorait húztam (Hitler, Sztálin, Franco, Mussolini, Horthy). Ahogy az előző válaszoló mondta, valóban nem az évszámokra voltak kíváncsiak, hanem hogy mit gondoltam róluk.


Én úgy éreztem hogy a szóbelim nem sikerült valami rosszul, de végül eléggé alacsony pontszámot kaptam. Igazából nem szeretnék a Móriczba menni és nem állok rosszul a rangsorban így ez nem zavar annyira.

2021. márc. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!