Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Színyei Merse Pál gimnázium...

Színyei Merse Pál gimnázium magyar szóbeli tapasztalatok? (Budapest)

Figyelt kérdés

2021. márc. 1. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Én ma voltam 14:30-ra. Sajnos elcsúsztak ezért csak háromnegyedkor került rám a sor, és egészkor már kint is voltam, azaz 15 percet vett igénybe. Rendkívül kedvesek és segítökészek voltak az ottani tanáeok, diákok. Először magamat kellett jellemeznem, majd megkérdezték milyen szerintem egy jó diák. Ezeket kifejtve, húztam egy számot, majd kaptam egy feladatlapot. Volt rajta egy szöveg (jobbágyok és főurak étkezési szokásai), ezt elolvasván össze foglaltam, hogy miről szól, majd kaptam egy-két igen egyszerű kérdést. Mindezek után egy mondatot elemeztem, a szövegemből. Majd kaptam hat közmondást, és azt várták, hogy mondjam el a jelentésüket. Egy témakörbe tartoztak ezek a szólások (nekem mindegyik a hassal volt kapcsolatos). Úgy vettem észre, nem feltétlen a legismertebb szólások, közmondásokat adják. A végén, pedig egy képről beszéltem (az enyéb egy környezetszennyezésrt ábrázoló kép volt).

Tapasztalataim: nagyon fontos, hogy egybefüggően beszélj, ne állj meg. Pontosan fogalmazd meg gondolataid és légy nagyon tisztelet tudó!

Ha még nem voltal, nagyon sok sikert kívánok.

Ui.: Nyek-re jelentkeztem.

2021. márc. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!!

Nagyon szépen köszönöm. Én is NYEK-re jelentkeztem. (2.nyelv spanyol) Neked hány pontod lett és hányadik ak jelölted a sulit?

2021. márc. 2. 19:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem 69 pont lett az írásbelim, és negyediknek jelöltem az Szinyeit. Második nyelvem a német.

Neked?

2021. márc. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Gratulálok ez jó pont! :))

Nekem a Színyei számolásánál (1,2*magyar és 0,8*matek) 72 pont lett. És 2.nak jelöltem.

2021. márc. 3. 08:03
 5/6 A kérdező kommentje:
És neked mi az első?
2021. márc. 3. 08:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Teleki Blanka gimnázium bio-kém tagozatát nyelvi előkészítővel.
2021. márc. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!