Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel nehezebb egy gépészm...

Mennyivel nehezebb egy gépészmérnöki képzés, mint egy gazdasági?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Idén végeztem Nemzetközi Gazdálkodás szakon, viszont szeretnék egy gépészmérnöki képzést elvégezni.


Szerintetek mennyivel nehezebb a mérnöki? Leginkább a matek, mert ugye fizikát gazdasági szakon nem tanultam.


Fizikát elég régen tanultam, arra rágyúrok szeptemberig. Matekot igazából sosem gyakoroltam igazán, érettségim négyes lett (közép), de ezt kb nulla érettségire készüléssel és nulla órai munkával.


Gazdasági képzésen a két Gazdasági Matematika tárgyam is 4-es lett különösebb tanulás nélkül (kb 4-5 nap vizsga előtt).


Szerintetek így milyen eséllyel indulok egy gépészmérnöki alapképzésen?


Előre is köszönöm a segítséget.



2021. márc. 2. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Ott tanulás nélkül nem fog menni. Lehet, hogy tanulással sem.
2021. márc. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem mondtam, hogy lusta vagyok és nem tanulok.


Annyit írtam, hogy az matek érettségire nem tanultam, mert tudtam, hogy nem fog számítani a felvételihez. Attól pedig nyilván nem féltem, hogy nem sikerül, még nulla készüléssel sem.

2021. márc. 2. 15:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Gazdasági szakon azért vannak dolgok, amiket magolni kell. Például pénzügy és számvitel esetében a számvitelnél elég sok mindent ... na meg amúgy is.


Gépészmérnökin nem kell magolni, hanem érteni kell. Aki magolni akar egy mérnöki karon azok általában rosszabb minősítéssel végeznek.


Szóval a nehezség a képességeidtől függ.

2021. márc. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen suliba jársz/jártál. A mérnök matek alapvetően nehezebb, mint a gazdaságis, szóval erre készülj. A gépész tárgyak jobban is épülnek a matekra, ezért valóban nem árt ha érted, hogy mit jelent valóban a deriválás/integrálás, lin algebra stb

De a második diploma biztos, hogy sokkal könnyebben megy, mint az első. Megtanultál tanulni és sok ismétlés is lesz.

Összességében nem szabadna, hogy nehézséget okozzon, szóval hajrá

2021. márc. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Alapvetően én is úgy gondolom, hogy kellő szorgalommal nem lesz gond.

2021. márc. 2. 20:26
 6/12 A kérdező kommentje:

Esetleg még annyi, hogy amit mondtam korábban már elég régen tanultam fizikát és azt is közel se megfelelő szinten.


Tudnátok olyan könyvet ajánlani amiben le van írva nagyjából a középsulis tananyag?


Előre is köszönöm.

2021. márc. 2. 20:35
 7/12 anonim ***** válasza:
Mechanikát tanulj. Az fog a legjobban kelleni. Amellett hőtan ami szívatós
2021. márc. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Nyilvan egy diploma utan konnyebb es lennenek gazdasagi tantargyak amiket nem kell ujra megcsinalnod, mert akkreditalod, annyival tobb idod marad masra. Hol vegezned el, melyik sulit nezted ki? Lehet tobbet tudunk mondani, hogy ha ismerjuk az intezmenyt es leirjuk mi a nehez.

Egyaltalan mi az a szakirany ami erdekelne?

2021. márc. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Debreceni Egyetem lesz. Sokan írták itt gyakornoki, hogy Debrecenben nem a legjobb a műszaki kar, de szerintem azért nem lehet annyira rossz.
2021. márc. 3. 07:56
 10/12 anonim ***** válasza:
A vidéki mérnöki karok amúgy nem rosszak sehol se. Budapestel ellentétben gyakorlatiasabbak, hiszen a gyártás -vidéken történik. Nem Budapesten vannak a gyárak. :)
2021. márc. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!