Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemekre csak "zseniket"...

Egyetemekre csak "zseniket" vesznek fel?

Figyelt kérdés
2008. dec. 3. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sőt ellenkezőleg. Szinte minden hülyét felvesznek, de komolyan.

Egy-két szak van ahová nehéz bejutni, de a szakok legtöbbsége bárkinek elérhető, még egészen nevetséges tudással is.

Sőt, az egyetemet el is végzi nagyon sok buta ember.


Például én is :)

2008. dec. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen igaza van az előző válaszadónak. Sajnos.
2008. dec. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Egy-ket egyetem, szak kivetelevel nemcsak zseniket vesznek fel.

Manapsag az a ritka hiszen, akinek nincs diplomaja, ugyan mar, zsenik, hahahaha!

2008. dec. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
volt fizika professzorom szerint(a BME-n) 1000-ből legfeljebb 10 :)
2008. dec. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Régen így volt, de manapság elég, ha nem vagy szellemileg nagyon visszamaradott.
2008. dec. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A BME-n nem véletlenül tudják ,h az a Beszarsz Mire Elvégzed rövidítése, onnan tényleg sokan hullanak ki. Egyébként sokszor felvesznek idiótákat. Elvégre lehet, h bemagolt pár dolgot, meg nagy lexikális tudása van vkinek ,de nem egyszer a mindennapi élethez olyan hülye mint 6 pár rendőrcsizma. Egyesek még a diploma után is azok maradnak, elvégre agyat nem adnak a diploma mellé. Nem bántásból mondom, de a bölcsészek meg a menedzserek a legveszélyesebbek ilyen téren. Jómagam is ismertem ilyeneket. Diplomája van vagy lesz, de pl. kicserélni egy villanykörtét, begyújtani egy sütőt, beállítani egy TV-t, beverni egy szöget a falba, ezt nem tudná megcsinálni. Volt, aki azt se tudta hogyan járnak a buszok, egyáltalán hol tudja megnézni a menetrendet, hogyan kell vonatjegyet venni és hol, hogyan kell pizzát vagy taxit rendelni stb. Az ilyennek meg hiába adnak ka ezébe diplomát attól még hülye marad.
2008. dec. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak zseniket vennék fel, akkor az egyetemi irányszám egy-egy szakra 5-10 fő lenne. Nos, ez senkinek nem érné meg, főleg nem az egyetemnek.

Ha 2008-as ponthatárokat nézzük, akkor az egész egy vicc. A megszerezhető legmagasabb pont a 480-an, és például a Szegedi Tudományegyetem programtervező matemaikus szakára 160 volt a ponthatár. Nevetséges, mert mindenkit felvettek, de biztos vagyok benne, hogy a 20% fogja elvégezni, mert nagyon nehéz szak.

Én a Gazdaságtudományi karra járok, ott már 402 volt a ponthatár, és tényleg csak a legjobbakat vették fel. De szerintem még itt sem fogja mindenki elvégezni. Bekerülni könnyű, de bentmaradni.....

Petranova

2008. dec. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A kecskeméti GAMF-on is így volt mindig is. 2007-ben 72 volt a ponthatár akkor az volt a min. szint. Idén 1 ponttal volt több mint Szegeden ( lehet, h a Merci gyár miatt). Sztem ez a legjobb. Vegyenek csak fel mindenkit akit lehet, megkapja a lehetőséget, elvégezze. Egyébként az első két félévet kell túlélni, akinek ez sikerül azok általában el is végzik. Aki meg nem való fősulira az első két félév után úgyis rájön, h hoppá és otthagyja. Buktató tárgyak mindenhol vannak, amin nehéz átmenni,. Nálunk pl. anno az analízis ilyen volt. Első félévben 90% feletti bukási arány, aki pedig sok tárgyból bukik az úgyis otthagyja már ilyenkor hiszen rájön, h nem neki való.
2008. dec. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy zseniket vegyenek fel, tudniuk kellene, hogy ki az?

Nem ezt tudják, hanem azt, hogy egy adott összpontszám több-e vagy kevesebb, mint a ponthatáruk, az adott évben.

Ennyit.


Előbb felvesznek embereket, aztán majd sokkal később derül ki, hogy valaki zseni-e vagy sem...

2008. dec. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

Nem, dehogyis!

Szerintem mindenféle embert felvesznek...sokszor az adott erőt a suli elvégzéséhez, hogy ránéztem egy felsőbb évesre, és azt mondtam, hogy ha ez az xy, aki kétnaponta csont részeg, és félkómásan jön be a zárt helyikre átmegy, akkor én is!

Sikerült...:)

2008. dec. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!