Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BCE, ELTE, PE egyetemekre...

BCE, ELTE, PE egyetemekre adtam be a jelentkezésemet nemzetközi tanulmányok szakra.422 ponttal felvesznek az ELTE-re?

Figyelt kérdés

A törit(90%)és az angolt(91%) viszem tovább. Összvissz. 422 pontom lesz két középfokú nyelvvizsgával együtt. ebben a pontban benne van 20 pluszpont amit a hátrányos helyzet miatt kapok. Szerintetek kevés ez a pont?

Tudom, hogy a Corvinuson magas volt a pontszám, de mivel a többlet pontok kevesebbet érnek, azt mondják többen is, hogy lejjebb viszik a pontszámokat. Ti mit gondoltok? Igaz lehet?

Ahogy számolgattam a Pannon Egyetemre bekerülhetek, de szívem szerint ELTE-s szeretnék lenni. Mit gondoltok a Pannon Egyetemről és erről szakáról?

Szerintetek van esélyem bejutni az ELTE-re?

Köszi a válaszokat! :)


2011. jún. 23. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy sem BCE-re, sem az ELTE-re nem lesz elég.

Aki ilyen magas pontszámú szakokat pályázott, az valószínűleg készült rá, hogy nehéz a bejutás. Én is két közép nyelvvizsgával és emelt érettségivel mentem a corvinuson NT-re, bár akkor még a második középfokú nyelvvizsgám mindössze 5 pluszpontot ért (ugye többletpontok a 80-as felső korlátja miatt), ettől függetlenül megcsináltam azért az 5 pontért.

2 nyelvvizsga és egy emelt érettségi idén is ugyanannyi pluszpont. Szerintem az ezekért kapható kevesebb pont legfeljebb alacsonyabb ponthatárú szakoknál fog érződni. De BCE NT-n nem ismerek olyat, aki ne 2 közép vagy 1 felső nyelvvizsgával plusz emelt érettségivel érkezett volna.

2011. jún. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja, azt elfelejtettem, hogy ennek a szaknak a BCE-n (esetleg ELTE-n) kívül nem sok értelme van.

Még a corvinusosok nagy része sem tudja, mi a fenét kezd vele, vagy második szakot vett fel, külföldre megy mesterre, stb.

2011. jún. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

a Pannon Egyetemre ha föl is vesznek, félévtől vagy egy év múlva átjelentkezhetek az ELTE-re? ha igen, hogy működik?

ponthatárokkal kapcsolatban mit gondolsz?

2011. jún. 23. 18:36
 4/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk a Corvinushoz nem fűztem sok reményt...eszméletlenül magas volt tavaly is az NT ponthatára. ELTE-n 430 körül mozgott azt hiszem. Reménykedek a ponthatár csökkenésében
2011. jún. 23. 18:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Mivel ELTE NT-re idén jóval kevesebb embert vesznek fel, én ott arra számítok, hogy minimálisan, de növekedni fog a ponthatár (tavaly egyébként ott 442 volt). BCE-n nem mernék jósolni, bár szerintem stagnálni fog.

2 félév után van lehetőséged átjelentkezni, bár ehhez nagyon nagyon jó átlag és az ELTE-n megüresedett helyek kellenek. Nem tudom, hány embert szoktak átvenni más intézményből, de nem túl jelentős ez a szám - szóval ez elég bizonytalan lehetőség. Az már reálisabb, hogy a maradsz BA-n a pannonon, a mesterképzést meg az ELTE-n végzed majd. Bár attól függ, mit akarsz kezdeni NT-s diplomával - lehet, hogy nincs is szükséged rá, hogy neves egyetemen végezd.

Ettől függetlenül szurkolok meg minden.

2011. jún. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

szia!

köszi szépen a válaszokat! hirtelen erre gondoltam én is. MA-t megcsinálni az ELTE-n.

meglátjuk mi sül ki az egészből.

Azt hiszem a Szegedi Tudományegyetemen 430 körül mozgott. remélem lejjebb viszik és bekerülök, hiszen egy nagyon jó egyetemről van szó. :)

2011. jún. 24. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!