Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Honnan tudhatom meg, hogy...

Honnan tudhatom meg, hogy milyen összegű ösztöndíjat kaphatok bizonyos tanulmányi átlagnál? (Miskolci Egyetemre fogok járni)

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire kell hajtanom azért hogy kaphassak egy jó ösztöndíjat. Hol keressek rá? Vagy esetleg valaki tapasztalat alapján tudna segíteni?
2010. aug. 18. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Eleve sz@r a hozzáállásod... "Mennyire kell hajtani, hogy kaphass", ilyen nincs! Az ösztöndíj eleve függ a többiek teljesítményétől.
2010. aug. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Jó Szerencsét!


Az ösztöndíj, vagyis az átlag, amitől kapsz, az függ attól is, hogy melyik karon tanulsz. Műszaki karokon alacsonyabb valamivel (gépészen 3.0 volt legutóbb, ezért azt hiszem 9000 ft járt, és azt hiszem minden egyes tizedért 1000 ft-ot kaptál pluszban, sajnos én csak alulról karcoltam 3.0-át... többi karon nem tudom mennyi a határ), bölcsész, jogász, gazdászon magasabb viszont.


Nem rögtön fogsz kapni ösztöndíjat, mindig az előző félévi teljesítményed alapján fognak utalni (vagy nem).


Van lehetőség viszont a szociális támogatás megpályázására, ez ki lesz plakátozva az egyetem területén határidővel, honlap elérhetőséggel, és az önkormányzatok, az állam, és az egyetem együttesen ad pénzt a Bursa Hungarica (efelől is érdeklődj) fedőnév alatt. Ezekt November elején utalják, visszamenőleg is (szeptember-október-november), így hirtelen nagy pénzt kapsz a bankszámládra.

2010. aug. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az évfolyam átlagtól is függ, nem csak a te teljesítményedtől.
2010. aug. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előre nem tudhatod, milyen eredményre ilyen ösztöndíjat kapsz. Hajts maximálisan, aztán majd elválik, mire elég :)
2010. aug. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!