Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri elvégezni az Msc-t?

Megéri elvégezni az Msc-t?

Figyelt kérdés

Habár még jócskán Bsc-n vagyok, a szüleim nagyon szeretnék, hogy elvégezzem az Msc-t, szerintük az sokat dob a fizetésen, többre megyek vele...

Én nem igazán értek hozzá, nem is feltétlenül mennék Msc-re, de így elgondolkodtam...



2021. márc. 4. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Na de milyen szak? És milyen MSc?
2021. márc. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Ha államilag támogatotton vagy, akkor mindenképpen.

Ha pedig nem, akkor tervezz előre hogyan férne bele a költségvetésbe (mondjuk ha dolgoznál mellette diákként?).


De szerintem szaktól függetlenül, ha érdekel az amit tanulsz (elvégre ezért mentél arra a szakra), akkor érdemes jobban elmélyíteni a tudásod, amihez egy BSC diploma nem lesz elég. Kb. úgy tudnám összehasonlítani, hogy a BSC a bevezető az egyetemi életbe, az MSC pedig az ahol ténylegesen tanulsz is valamit és igen többet dob a fizetésen, tágabb lehetőségeket biztosít a munkaerőpiacon és könnyebben is tudsz majd munkát találni.

2021. márc. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Én akárhány emberrel beszéltem MSC és BSC tekintetében mind kb egytől egyig azt mondta, hogy felesleges. Valamennyit lehet dob a fizetésen, de még ez se biztos.

Azt mondták, ha valami nagyon speciálisan érdekel akkor van értelme, de amúgy ha meg csak többet akarsz keresni úgy nem biztos, hogy van haszna. Ezt reál gyakorlati területről hallom.

2021. márc. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Vadgazda mérnök szakon vagyok
2021. márc. 5. 11:05
 5/5 anonim ***** válasza:
20%
Mindenképpen megéri! Ha módod van rá. Később kamatosan behozza az ,,árát”.
2021. márc. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!