Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van akkor, ha a középiskolá...

Mi van akkor, ha a középiskolának a városába nincs lehetőség kollégiumba lakni, de valaki egy kis faluba költözik, ahonnan csak 8:40-re ér be az aznapi legelső busz?

Figyelt kérdés

A közlekedést más módon nem lehet megoldani, az adott iskolába senki se jár a településről.

A legelső reggeli busszal két és fél órás, több átszállásos utazással lehet beérni.

Kollégium legközelebb csak a környéken lévő, messzebbi városokban van, ahonnan szintén csak 1-1,5-2 órás busszal lehetséges a bejárás.

Ilyenkor az iskola adhat felmentést a legelső tanórák látogatása alól?



2021. márc. 5. 08:21
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Titkárságon kérdezd meg. Megmondják neked.
2021. márc. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Természetesen majd ott is meg fogom kérdezni,mert tudom, hogy pontos választ csak ott tudnak adni.

Engem az érdekelne a legjobban, hogy valakinek van-e valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban.

2021. márc. 5. 09:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a szüleid fizetnek neked albérletet vagy közelebbi iskolát keresel magadnak. Az iskola nem fogja tolerálni, hogy nem érsz be az első órára.
2021. márc. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs rá valós esély, hogy az iskolát érdekelni fogja, hogy mért nem tudsz beérni időben. Ha pedig neked nem kéne bemenned első órára, akkor merül fel a kérdés, hogy a többieknek mért kéne? A te feladatot megoldani a bejárást. Nagyon remélem, hogy jelentkeztél másik iskolába is, mert kötve hiszem, hogy megoldható lenne, hogy ebbe az iskolába járj.
2021. márc. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem most jelentkeztem, már évek óta ide járok, viszont (egy másik szomszédos megyébe levő faluba) költözés miatt nem tudnánk máshogy megoldani.

Albérletbe nem engednek el egyedül, mert még kiskorú vagyok. Ezért lett volna még a kollégium, mert oda sokkal nyugodtabban elengednének, de mint említettem, sajnos erre sincsen lehetőség.

Az, hogy nekem nem kell első órára bemenni tényleg nem lenne fair a többiekkel szemben. Szerintetek az mennyire lenne megoldható, hogy utazás közben online hallgatom az órát a buszról? Mert úgy végülis részt tudnák venni az órán ugyanúgy, mint a jelenlegi helyzetben.

Egyébként a leglogikusabb megoldásnak az iskolaváltás tűnik, csak nem tudom, hogy érdemes lenne-e az utolsó 1 évre ezt megtenni.

2021. márc. 5. 11:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát a tanár szerintem csak miattad nem fogja online is elindítani az órát főleg úgy hogy ahhoz pont jó helyen kéne lennie a laptopnak hogy te lásd hogy mit ír a táblára. Nem mondom hogy sokból állna ezt megtenni de szerintem 1 ember miatt nem fogja vállalni egyik tanár sem, azt meg hogy ne kelljen bejárnod első órára főleg nem. Meg mi lenne akkor ha 0.órád is van? Az már 2 óra hiányzás. Szerintem az iskolaváltás lenne a legjobb megoldás vagy ha azt nagyon nem akarod akkor a kollégium (csak annyit írtál hogy az is messze van az iskolától de nem írtad hogy onnan beérnél-e 8-ra vagy onnan se) de ezt tényleg csak akkor ha nagyon ragaszkodsz az iskolához.
2021. márc. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!