Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE-GTK Kereskedelem ès...

SZTE-GTK Kereskedelem ès marketing szak vèlemèny?

Figyelt kérdés

Milyen az iskolai élet, a tanárok, ès az òrák? Mi az ami jó, illetve rossz (bármilyen tekintetben) Mennyire szívatósak a tantárgyak/tanàrok?


Az önköltsègesre adtam be a jelentkezèst, elèg jò tanulò vagyok, szòval be kerülök (remèlem:D). Valòszínűleg kollègista leszek, a mòràn ès a hermann kolin gondolkozok. Esetleg arról is ha tudnàtok vèlemènyt irni az szuper lenne.:)


Összessègeben bármi jöhet ezzel a szakkal, kolikkal kapcsolatos.:)



#marketing #kereskedelem #SZTE #GTK #HERMANNKOLI #MÓRAKOLI
2021. márc. 8. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gazdmenen diplomáztam, alapvetően pozitív emlékeim, tapasztalataim vannak. Van pár tantárgy, ami szívatósabb, de messze nem teljesíthetetlenek a követelmények. Ha bármilyen konkrét kérdésed van, akár itt, akár privátban tudok segíteni, kivéve a koleszt, soha nem voltam kollégista.

Maga a szak olyan, mint a legtöbb üzleti közgazdász képzés ma... nagyon sok mindent ki lehet hozni belőle, de kell a befektetett munka, ha csak kegyelemkettesekkel csúszol át mindenhol, nem lesz értékes a diplomád.

2021. márc. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én távoktatásban próbálkoztam. Az teljesen halál és kaka is volt. A feltöltött tananyag és feladatok is hibásak voltak, ha kérdésünk volt alig válaszoltak. Így kellően elvette a kedvem és nem is kívántam tovább finanszírozni ezt. Lehet ha bejárós lettem volna, még mindig ott lennék. Volt egy nagyon kedves, jófej tanár, teljesen megértő volt és támogató mindenkivel szemben. Amúgy a szak tetszett volna, de ez a rendszer nem forrott még ki nekik úgy gondolom. Levelezős egyéb megoldás nálam nem volt opció sajnos. Matek és statisztika volt részemről a legnehezebb része, de ez egyéni gyengeség. (: Lehet a tananyag felépítése is rátett, hogy egybe tették I. és II.-at is plusz informatika.
2021. márc. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én két éve végeztem, nem szerettem.

Nem az oktatás színvonalával van alapvetően a probléma, inkább azzal, hogy Magyarország lassan közgazdász gyár lesz. Rengeteg a hallgató, felületes tudást adnak, harmadévben, (akiket nem vettek fel állandósnak a gyakorlat után, azaz az évfolyam nagy része) ott álltunk és fogalmunk sem volt, hogy hova tovább, mit csináljunk. Én Budapesten tudtam elhelyezkedni egy multinál (Pesten tuti lesz munkád), de dögunalmas, monoton számítógép nyomogatás volt, elkezdtem egy másik szakot inkább. Én azért jöttem ide, mert nem volt jobb ötletem, ha neked van, akkor ne ezt kezdd el. Sokan ott is hagyták egyébként.

Remélem segítettem!

2021. márc. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok +kiegészítés

A tanárok rendesek, segítőkészek egyébként, én nem igazán találtam meg a társaságomat, de amúgy sem vagyok túlságosan szociális típus.


Koli:

A Móra koli a lámpás körforgalomnál van a Kossuth Lajos sgt-n, közlekedés szempontjából rendben van, viszont elég trágya kolinak számított anno Szegeden, manapság azt hallom, hogy jelentősen javult a színvonala.

A Hermann koli Újszegeden van, teljesen jó környéken, viszont, amikor én egyetemista voltam ez sem számított jó kolinak (bogarak, kosz, kényelmetlen szobák és társaik) Összességében ma szerintem a kettő közül a Móra nyerne.


Ha van még kérdésed írj

2021. márc. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a véleményt, sokat segítettetek! :)

3/4-es sajnos nekem sem volt jobb öltetem, ezért ezt jelöltem meg első helyen..:(

2021. márc. 9. 19:12
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ha bárki közgazdász képzésen gondolkodik, az inkább menjen valamelyik bp-i egyetemre (bge, bce, bme, metu). Szegeden kb. 0 az esélye, hogy találsz értelmes munkát, akár suli mellett, akár gyakornokit az egyetem végén. Így marad az, hogy keresel bp-en valamit, ahol aztán bőven hátránnyal indulsz pl. egy bge-s vagy bce-s emberrel szemben.

Én megbántam, hogy anno pl. nem a bge jelentkeztem.

Sajna az ország nagyon "vízfejű" és Bp centrikus...

2021. ápr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az építő tanácsokat 6-os😌
2021. ápr. 8. 16:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is vidéki Gtk-ra járok, de szerintem ezeken a karokon úgy látom mindenhol szar a közösség:D Teljesen egyetértek az előttem szólókkal, ha nincs jobb ötleted, ne ide gyere, itt csak hülyébb leszel, de komolyan:D Pedig a pontszámok alapján azt hittem lesz egy pár értelmesebb emberke is itt, de nem úgy tűnik...
2021. aug. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!