Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Eötvös József Gimnáziumnál...

Az Eötvös József Gimnáziumnál (Budapest) lehet esélyem átvételre (iskolaváltás)?

Figyelt kérdés
Most 9. osztályos vagyok, jövő év szeptemberére biztosan iskolát fogok váltani. Félévkor 15 db 5-ösöm és egy 4-esem lett, testnevelésből. Jelenleg sajnos már énekből is 4-esre rontottam, ezekkel együtt 4 olyan tantárgy van, amiből az átlagom nem éri el a 4,6-ot, de a tantárgyak túlnyomó többségében 4,7-9 között állok. Most Piarista Gimnáziumba járok, viszont 7. osztályban még siralmasak voltak az eredményeim (6.-ban sem voltak túl jók), azóta folyamatosan javítok (8. végén még 4 tantárgyból négyesre álltam: hittan, ének, testnevelés és földrajz). Szóval, a kérdés az lenne, hogy így lehet-e valamekkora esélyem az Eötvösnél? Egyáltalán, lehetséges, hogy üresedés történjen ott? Azt, hogy ott jellemző legyen ebben a korosztályban a bukás, nagyon erősen kétlem, erősebb iskola, ahova át lehetne menni, nem nagyon van, a felvételi követelményekkel pedig nem hiszem, hogy gyengébb iskolába akárki is átmenne. Előre is köszönöm a válaszokat!

2021. márc. 9. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! E5vösös vagyok, persze nem ismerem az igazgatóság teljes mindenféléjét, de azért van fogalmam a dolgokról, úgyhogy ez alapján igyekszem válaszolni:)

Hát őszintén szólva bár nagyon szurkolok, hogy hogyha megpróbálod sikerüljön, sajnos eléggé kétlem. Nem az átlaggal van a baj, hanem azzal, hogy tudomásom szerint nem nagyon szoktak átvenni ide diákokat. Persze egy-egy ilyen eset lehet, de ha több éves itt tanulásom alatt még nem találkoztam ilyennel, nem lehet nagyon gyakori:( Üresedés nélkül sajnos biztos, hogy nem vesznek át, mert minden osztálynak egy adott létszáma van, nem nagyon lehet átjárogatni. Viszont az sem gyakori, bukni tényleg nemigen szokott senki, más okból is csak nagyon kivételes esetekben szoktak elmenni (pl. egy évre külföldre, vagy hasonlók) Én 2 ilyen emberről tudok, és egyiküknek sem "töltötték be" mással a helyét. Illetve az is szempont, hogy hogyha mégis lenne valaki aki elmegy, és mégis felvennének valakit helyette, nem mindegy hogy az illető milyen tagozatra jár, és téged mi érdekel.

Bocsánat a valószínűleg nem a legszívvidítóbb válaszért, de gondoltam megpróbálom azt leírni amit reálisnak látok, mert ezzel mégiscsak előrébb vagy. Ettől függetlenül tényleg őszintén szurkolok, hogy vagy ide, vagy máshova kerülj be, ami jó neked♡

2021. márc. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a gyors és reális választ, valamint a szurkolást.

Nyilván ilyesmire számítottam, de majd lesz, ami lesz.

2021. márc. 10. 18:32
 3/3 anonim válasza:
Helló! Csak az érdekelne, hogy sikerült-e? Én is hasonló cipőben járok, ezért érdekelne. Előre is köszönöm a válaszodat!
2022. nov. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!