Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes lenne mérnöki pályára...

Érdemes lenne mérnöki pályára mennem? (lentebb kifejtve)

Figyelt kérdés

Az informatikát értem, részben érdekel. A Matematikát nagyon szeretem, értek is hozzá. Fizikából mindig stabil 3-as voltam, az is érdekelt valamennyire (már a tanáraim miatt is), de nem sikerült egy matek-fizika gimnáziumba bejutni, így sokat nem foglalkoztam vele.


Apukám sokat szerel, illetve kiskoromban sokat néztem vele discovery-n sorozatokat, szóval szerintem az affinitás a téma után már el lett ültetve bennem. A programozást hobbi szinten szeretem csinálni, de nem igazán szeretnék "informatikus" lenni.


Ha tech hírekről van szó akkor is mindig a kézzelfogható dolgok érdekeltek. Robotok (mint amik a Boston Dynamicsnál készülnek), vagy például a bionikus végtagokról is szívesen hallok. Ez most éppen csak két példa ami megmaradt bennem.


Az a gond, hogy egyenlőre nem mélyültem el jelentősebben ezekben a témákban, és annyira rémhírt hallottam a mérnöki szakok nehézségéről, hogy nem is láttam valós opcióként sokáig. Érdemes lenne utánanézni a különböző mérnöki specializációknak, és inkább egy olyan helyre beadni az egyetemi jelentkezést?



2021. márc. 10. 15:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát arra a hármas fizikára még nem ártana rágyúrnod, ha mérnöki pályát szeretnél....
2021. márc. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Hát ha érdekel akkor érdemes, persze. Viszont fizika van elég rendesen, szóval, ha most elkezdesz vele jobban foglalkozni, akkor az nagy segítség lesz. Amúgy nekünk volt ilyen tantárgy, hogy felzárkóztató fizika.
2021. márc. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Van még időm ezen gondolkozni, ha kell akkor elkezdek a fizikával is újra foglalkozni.
2021. márc. 10. 16:07
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Nekem úgy tűnik, érdemes lenne mérnöki pályára menned. A fizikára feküdj rá, közben ne hanyagold a matekot és az infót, és jó leszel. (Persze, egyetemen ettől függetlenül oda kell majd tenni magad, nem egy ötös érettségiző hullik ki első évben.)
2021. márc. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
Érdemes, persze. De ettől m~g kemény lesz, sok tanulásra készülj.
2021. márc. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
A mérnököt az egyetem nem okosabb és ügyesebb szakmunkásnak képzeli el. A mérnököt az egyetem arra készíti fel, hogy a műszaki problémákat megoldja. Ehhez mind a fizikai világ jelenségeinek elemzésére, mind a problémamegoldásra a matematikát kínálja eszközül. A fizika, hát, egyes rácsodálkozásokon kívül (jé, megdörzsölöm, odavonzza) alig különbözik a matematikától (ha kétszer annyi töltés van, kétszer olyan erősen vonzza). Erre kell készülni.
2021. márc. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Ha infós lennél akkor nem kéne fizika. De ha érzed hogy az nem neked való, akkor valószínűleg nem is menne jól. Marad valami mérnöki szak, oda viszont sok fizika kell. Ha csak szar a tanárod akkor lehet hogy külön kéne készülnöd, lehet ha foglalkoznál vele akkor megtetszik és később jobb lennél belőle.
2021. márc. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem matekra pedálozz rá nagyon, emelt szinten érettségizz, fizika közép elég. Tapasztalatból mondom, hogy könnyebb lesz így (én fizika emelt, matek közepet nyomtam és szopás volt). A fizikához kapcsolódó tárgyakat alapoktól kezdik, és azon múlik hogy milyen könnyen tanulod meg, hogy mennyre tudod alkalmazni rá a tanult matekot. A matek tárgyakról nem is beszélve.

Amúgy azok alapjàn amit mondtál a mechatronikát ajánlom. Bme-re kicsit húzósak szoktak lenni a ponthatárok, szóval elég jó érettségit kell csinálnod.

2021. márc. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Azért a legtöbb mérnök a munkájában a fizikának csak egy speciális, kis szegletét használja. Ha amúgy meg tudnád tanulni, és az egyetemen átmész a sokszor szívatós tárgyakból, utána senkit sem fog érdekelni, hogy a számodra irreleváns területekkel nem vagy képben.

A programozással én is így voltam, most meg a (mérnöki) munkám nagy része programozásból áll.

2021. márc. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
33%
Hát ez a választóvonal olvasás és betűnézés között. A többi válaszoló az egyetemről beszél - miután az a kérdés tárgya, nem pedig "a munkájában"-ról.
2021. márc. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!