Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet ezt (lentebb...

Hogyan lehet ezt (lentebb kifejtve) késztetést legyőzni?

Figyelt kérdés

Nagy eséllyel az egész onnan indul, hogy nincs se önbecsülésem, se önbizalmam.

Hazajövök, leginkább arra vágyok, hogy a dolgaimat (értsd: mosogatás pl) lehető leghamarabb elintézzem és nyugodtan tudjak ülni, kikapcsolódni. (Introvertált vagyok, nagy eséllyel ez emiatt is van.)

Rosszul esik, amikor készülök lelkileg valamire (ami saját dolog, tehát pl. tervezett filmnézés) meghiusul. Tehát készítem a lelkemet, hogy végre, összegyűlt az energia, kedv az adott dologhoz, de jönnek (család), hogy nekem még ezt is, azt is tenni kéne.

Így is küzdök azzal, hogy a saját dolgaimat(ami nem itthoni munka) végezzem, mert már ehhez sincs sokszor kedvem, energiám. (nagy eséllyel depresszió). De ha bejön egy ilyen, akkor elszáll a kedv. Múltkor, a napokban volt erre példa. Amikor tudtam volna haladni, akkor jött egy feladat, nyilván akkor elmegy a lehetőségem saját dologra... és nem is jött vissza a kedvem és energiám az adott tervezett dologhoz.


Amikor ilyen váratlan dolgok vannak, amik feladatok, tehát úgymond itthoni munka , akkor jön az olyasféle gondolat, hogy minden elektronikai eszközt szét kéne törni(amivel én el tudom foglalni magamat, tehát saját szórakozásra, információgyűjtésre használom, tehát nem a közös tv meg ezek, hanem saját eszközökre kell gondolni), a többit elégetném(bármi, ami bármiféle kikapcsolódást nyújt)...hogy ezekkel se menjen az idő.

Aztán hazajövve, elhagyva a kaját (hiszen nem egyszer arra buzdítanak, hogy legyek már éhes, ne egyek, hiszen fogynom kell) nekiállnék az itthoni dolgoknak és meg se állnék ameddig el nem jön az alvásidő, ameddig el nem dőlök a fáradtságtól.

Nyilván érzem, hogy önmagam feladása és csak másért való élés, más "szolgálása" nem helyes út, de úgy érzem, egyre kevésbé tudok ellenállni ennek a késztetésnek...hiszen nő vagyok, annak meg rendszerint az a feladata, hogy másnak okozzon boldogságot, elégedettséget, önmagát utolsó sorba helyezve a fontossági listán.


2019. szept. 25. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem sikerült megérteni az írásod mondanivalóját. Nem jött át. Tudnál máshogy fogalmazni, hogy tudjak segìteni?
2019. szept. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Röviden:

úgy érzem, nekem nem szabadna hobbinak, meg ezeknek "élni", hanem csak és kizárólag azért élni, hogy elmenjek tanulni/dolgozni, utána viszont hazajövve, ameddig le nem fekszem, csak a takarításnak, pakolásnak, mosásnak, főzésnek, egyéb házi munkáknak kéne élni kizárólag. tehát 0 hobbi, 0 kikapcsolódás.


Nagy eséllyel valami depresszió van nálam, introvertált vagyok, meg 0hoz közelítő önbizalommal és önbecsüléssel vagyok.

Sokszor gondolom azt, hogy én a jót nem érdemlem meg, csak a rosszat, a hiányt.

2019. szept. 25. 15:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Túl sokat vársz el magadtól. Talán a környezetednek is meg akarsz felelni. Mindenki megérdemli a szórakozást, főleg aki dolgozik is. Űzd ki a fejedből az önmarcangolást!
2019. szept. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez lehet ocd is
2019. szept. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
pszichologus kene, viccen kivul. ez az onfeladas valoszinuleg a kornyezetedtol vagy a csaladodtol szarmazik, ok neveltek beled. hogy helyes-e? a legonpusztitobb viselkedesmod kb.
2019. szept. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
(írnék valamit de nem engedi elküldeni...)
2019. szept. 25. 18:47
 7/8 A kérdező kommentje:

5. válaszolónak: tehát írtam volna valamit válasznak, de helyette csak "forog" a böngésző, utána meg üressé teszi a komment mezőt.

annyi a lényeg, hogy ezt az önfeladást érzem helyesnek, mert mi az, hogy saját dolgom első lenne. A többi más dolog lenne a fontos, nem a saját dolog.

2019. szept. 25. 18:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszichológust.Sürgősen.Nem tudom,milyen szociális mintákat kaptál,de ez az önjelölt mártíromság kiszabottul beteges."Üres korsóból nem lehet önteni."Persze,minden qrvára fontos,kivéve téged.Grat.Csak kíváncsiságból,ha beledöglesz a megfelelési kényszerbe,akkor ki fogja megtenni a qrvára fontos dolgokat?
2019. szept. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!