Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik iskolát válasszam a...

Melyik iskolát válasszam a Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnáziumot vagy a Tömörkény István Gimnáziumot?

Figyelt kérdés
Sok rossz és jó véleményt olvastam/hallottam mind a két iskoláról. Egy jó ideje gondolkozom már azon, hogy melyik gimnáziumot válasszam, de még nem sikerült eldöntenem. Vélemények? Tapasztalatok?
2021. márc. 10. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos

Ha a Radnótiba jársz, biztosan lesz belőled valaki

Mondjuk ez igaz a Ságvárira is, csak a két iskola különböző módszereket használ

Ez szaktól is függ mondjuk, de az biztos, hogy rengeteget fogsz tanulni. Az az iskola meg fogja mutatni neked, hogy milyen egy egyetemista élete, felkészít majd rá, és 4 év tanulástól szenvedésért cserébe ujjal választhatod majd ki az egyetemet, ahová menni akarsz

(Sokan mondogatják mondjuk, hogy az RMGnek milyen jó kapcsolata van a Cambridge egyetemmel... Na mondjuk ez már pont nem érvényes. A Brexit miatt hiába van jó kapcsolatod, még a Radnótiban sincsenek olyan pénzes szülők, hogy megfizessék azt a horribilis tandíjat, de mondjuk nem tudom pontosan, hogy hogyan működik az ösztöndíjas rendszer)

A tanárok nagyon vegyesek itt. Pont annyi szétsztárolt, zseniális tanár van, mint ahány csapnivaló, szóval eléggé szerencsejáték, hogy mi lesz. Bár ez szaktól is függ.

A közösség... Hát, ki lehet fogni rossz embereket, bár hol nem. De többnyire jól fogod érezni magad.


Én ezeket a tapasztalatokat szereztem az ott eltöltött éveim alatt.

Viszonylag élveztem, de ha újra válaszhatnék, biztos vagyok benne, hogy másik iskolát céloznék meg.


A Tömörkényről sajnos nem tudok sokat.


Majd a suli első napján, mikor ott állsz az udvaron, kérdezd meg magadtól:

Jól fogom itt érezni magam?


Ha egyértelmű igen a válasz, jól döntöttél.

Ha az lesz benned, hogy érdekelne a többi iskola még mindig, nos, akkor rosszul.


A legjobbakat, sikeres, szép életet!

2021. márc. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Ez igaz volt a Radnótira, amit írtak fentebb, de amióta Gál Béla elment folyamatosan hanyatlik.
2021. márc. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Wow, pedig csak 2 éve ment el, nem? :D Annyi idő alatt mi tudott így hanyatlani?
2021. márc. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Nem tudom hogy döntöttél már, de azért leírom a véleményemet tömörkényesként. A Radnótiról azt hallottam hogy nagyon jó suli, országosan is jó helyen áll. Viszont (elvileg) nagyon sokat kell tanulni, ennyit tudok xd. Szerintem a tömörkény nem rossz suli bár igaz hogy ez az első évem itt, de viszonylag jól éreztem magam abban a kemény 2 hónapban amit ott töltöttünk. A suli hangulatos, sok program van, a wc jó minőségű alig vannak firkák rajta, csak pár matricát láttam. A suli tiszta, van egy büfé ami k*va drága,szvl egyszóval jó. Viszont a tanárok... persze mindenhol vannak rossz tanárok, de itt szerintem elég sok van, a fele unja már az életét és azt várja hogy reinkarnálódjon egy másik világban mint a mushoku tenseiben Rudeus. Nem tudom melyik szak érdekel, én humánra járok. A latinra mindenki azt mondja h nehéz stb stb,de sztm nem vészes, és elég hasznos nyelv. A tesi órák nem vészesek, néha kimegyünk futni a tiszához, vagy most lett olyan cucc hogy el mehetnek osztályok bowlingozni úszás helyett (ugye nem lehet uszodaba menni). Sztm nem rossz suli, a tömorkeny kicsit lazulosabb, a radnoti meg keményebb, sokkal, viszont sztm jobban biztositva van a jövőd ha a radnotiba mesz. Ha van meg kerdesed nyugodtan irhatsz privatba
2021. márc. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
96%
Ha nyelvet akarsz tanulni akkor a Tömörkényt ajánlom. A spanyol és német kéttannyelvű tagozata nagyon erős, én spanyolon vagyok, imádom. Az emelt szintű német és angol osztályáról is nagyon jókat hallottam. Ismerősöm általános tagozaton van, szeret ott lenni. A Tömörkénynek igazán kellemes hangulata van, a légköre, a közösség szerintem csodálatos. Nyilván van pár gázos tanár, de a legtöbb normális, aki engem tanít. Öcsém a Piárba jár, és mindig irigykedik rám, hogy milyen rendesek a tanárok az online órákon. A lehető legjobb döntés volt az életemben, hogy ide jöttem.
2021. márc. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
A Radnótiban nagyon kell hajtani, bármelyik szakra mész. Ha szeretsz tanulni (és márpedig ott majd fog kelleni) akkor azt ajánlom. Ha ott elvégzel 4 évet akkor bisztosítva lesz a jövőd. A tanárok és a közösség szaktól függ, mindig van pár rossz személyiség, de ez nem iskolától függ. A Tömörkényiben is kell tanulni, viszont nem annyit mint a Radntóiba, lehet hogy oda könnybben is bejutnél, ez attól függ mennyire vagy jó képességű és szorgalmas.Ha szereted a reál tárgyakat, akkor inkább a Radnótit ajánlom (persze humánosként is mehetsz oda, van humán szak, csak ott reálból nagyon erősek), viszont ha inkább ynelvet szeretnél tanulni, akkor a Tömörkényi a befutó.
2021. ápr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!