Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakmai gyakorlat mellett...

Szakmai gyakorlat mellett vehetek fel tárgyat?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Sajnos nem sikerült egyik zh sem egy tárgyból ebben a félévben. Nem kapok aláírást sem, mert nem lett meg az átlag 50%.


Kérdésem az lenne, hogy a következő félévben felvehetem-e ezt a tárgyat a szakmai gyakorlat és a szakdolgozat mellé? Minden más tárgy megvan, sikerült, azonban ez elcsúszott sajnos.


Segítségeteket előre is köszönöm!


máj. 1. 03:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha a tárgyat alapesetben csak a tavaszi félévekben hirdetik meg, akkor kérvényezheted, hogy a tárgyat vizsgakurzusként hirdessék meg neked a következő, őszi félévben. Sajnos arra nincs garancia, hogy a kérésedet teljesítik, s ez esetben csak jövő februárban veheted fel a tárgyat.


Egy további, ennél jóval nagyobb bökkenő lehet, hogy a képzést lezáró, utolsó féléves szakmai gyakorlat felvételének általában előfeltétele szokott lenni, hogy az összes többi, vagy legalább a fontosabb tárgyak kivétel nélkül mind teljesítve legyenek. Ezt a mintatantervben vagy tantárgyi hálóban tudod megnézni, a szakmai gyakorlat mint tárgy előfeltételei között. Ha a te szakodon is ez a helyzet, akkor sajnos legalább egy félévet mindenképpen csúszol; de ha peches vagy és a teljesítetlen tárgyat nem hirdetik meg ősszel, akkor egy egész évet is csúszhatsz emiatt.

máj. 1. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most nagyon szomorú lettem. :( Értem, köszönöm a válaszodat!
máj. 1. 09:01
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez egy kötelezően választható tárgy egyébként. Az egyik modul tárgyai közé tartozik, nem az úgymond alap tárgyak közé.
máj. 1. 11:07
 4/10 anonim ***** válasza:
#3: Mondom, meg kellene nézned a szakmai gyakorlat mint tárgy felvételének előfeltételeit a mintatantervben. Ezen áll vagy bukik minden.
máj. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak egy tárgyat ír előfeltételnek, a projektfeladat II. nevű tárgyat, más nincsen az előkövetelmény között.
máj. 1. 20:39
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt elfelejtettem leírni, hogy ezt a tárgyat sikeresen abszolváltam korábban.
máj. 1. 20:44
 7/10 anonim ***** válasza:
#5: Akkor eszerint simán elkezdheted a szakmai gyakorlatodat ősszel. Az illetékes tanszék titkárnőjét keresd fel, és érdeklődd meg nála, hogy milyen lépéseket kell tenned annak érdekében, hogy a most teljesítetlen tárgyat vizsgakurzusként meghirdessék neked. Ha ez is sikerül, akkor nem lesz gond, rendes időben végezhetsz. De ahogy írtam, sajnos egy vizsgakurzus meghirdetésére a legtöbb egyetemen nincs garancia; az illetékes oktató jószándékán múlik.
máj. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben! A gond az, hogy nem kaptam aláírást...:( nem lett meg az átlagos 50% zh eredmény. Ha nincs aláírás, akkor is felvehetem a vizsgakurzust? Beszéljek esetleg a tanárral?
máj. 1. 20:56
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: Az, hogy aláírás nélkül lehet-e vizsgakurzust felvenni, tudtommal egyetemfüggő. A tanulmányi- és vizsgaszabályzatban benne van. De ha nem vagy erre jogosult, akkor is elvileg meghirdethetnek kérésedre egy "rendes" kurzust is, normál órarendi órákkal. Természetesen ez is az oktatón múlik.
máj. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben hálás köszönet!
máj. 1. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!