Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pesti Kőrösi Csoma Sándor...

Pesti Kőrösi Csoma Sándor Gimnázium vélemények?

Figyelt kérdés

Tudnátok nekem véleményt mondani róla?

közösség, tanárok, programok, nyelvoktatás, milyen nehéz, környék stb

ezen kívül azt hallottam ez inkább angolos suli, de én németre mennék

az is jó? és van német nyelvi előkészítős osztály? nagyon vallásos?

előre is köszi a válaszokat!


2021. márc. 11. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
A XVII. Kerületi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Gimnáziumra vagy a Budán a Szentendrei úton lévő Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnáziumra gondolsz?
2021. márc. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsi ezt nem írtam oda.

A 3. kerületi kéttannyelvű baptistára gondolok!

2021. márc. 28. 19:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó.
2021. ápr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van német nyelvi előkészítős félosztály a III. kerületi Kőrösiben (az osztály másik fele oroszis). Nekünk az angolban van tapasztalatunk, az nagyon jó színvonalú. Nem könnyű bejutni, elég magas a ponthatár, és évről évre egyre csak emelkedik. Tavaly 161 pont kellett a német NYEK-re, az idei ponthatárt sajnos nem tudjuk, de az angolon tavalyhoz képest 4 pontos emelkedés volt. Kitűnő bizonyítvány mellett legalább 65 pontos írásbeli kell, hogy esélyes lehessen a bejutás.

A vallásosságot nem viszik túlzásba, heti 1 bibliaismeret órájuk van, illetve a karácsonykor, húsvétkor kerül még szóba a vallás. Misék, istentuszteletek nincsenek. Nem elvárt a vallásgyakorlás.

Az angolon a NYEK után 6 tantárgy van célnyelven (matek, töri, biológia, földrajz, kémia, célnyelvi civilizáció), ami azért elég sok. A Xantusban pl. csak 3, a Hunfalvyvan pedig 2.

A közösség nagyon jó, az igazgató igen jófej, szeretik a gyerekek. A tanári kar is príma.

Mi nem bántuk meg a választást, jó helyen van a lányom, szereti nagyon a sulit.

2021. szept. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!