Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet okjs rendszergazda és...

Lehet okjs rendszergazda és tanítói végzettséggel tanítani alsó tagozatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A fent említett kérdésre szeretnék választ kapni. Röviden: az egyetem előtt elvégeztem egy okjs rendszergazdát, most pedig egyetemen tanulok tanítónak. Felmerült bennem a kérdés, hogy okjs szakképzettséggel, illetve tanítói diplomával engem alkalmazhatnak-e informatika tanárként alsó tagozatban informatika műveltség terület hianyában. Konkrét választ sajnos jelenleg nem kaptam eddig az oktatóktól.



2021. márc. 12. 14:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tanító idegen nyelvet kivéve bármilyen tantárgyat taníthat alsóban, ami az általános tanterv része. Gyakorlatilag meg aztán bármit.
2021. márc. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Tanító diplomával alsó tagozaton taníthatsz minden tárgyat + a műv.területedet az 5.osztálytól a 8.osztályig. Informatika mikortól van alsóban amúgy?

A kérdésedre a válasz, szerintem "sima" tanítóként fognak alkalmazni aki tanít mindent és ebben az infó is benne van. Milyen műv.területen vagy?

2021. márc. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem jelen esetben az infó OKJ nem számít alsóban, mert ott a tanítók minden tárgyat tanítanak.
2021. márc. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Alsóban mindent taníthatsz. Ennek ellenére nem tied lesz az informatika, ha van. Kevés órás tantárgy (alsóban heti 1 óra), szóval kihalásos alapon lehet megkapni. És ha van elsőtől, nyilván azért van, mert van rá pedagógus.
2021. márc. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A jelenlegi műveltség területem ember és társadalom(etika, hon- és népismeret, történelem) amit 5-6ban tudok tanítani. Az informatika változó, valahol elsőben valahol 3.ban jön be. Sajnos amit hivatalosan taníthatok alsó tagozaton az a matek, magyar, ének, rajz, tesi + 5-6ban a vmt. Az informatika nincs a diplomámban elviekben(nincs erre vonatkozó tárgy), ezért is érdeklődöm. :)
2021. márc. 12. 23:00
 6/14 anonim ***** válasza:
Végülis, ha okj-s kőműves vagy a tanítói diploma mellett, azt sem tanítod a gyerekeknek, csak mert van. Ezt hagyjuk meg a szaktanároknak, aki ért is hozzá. Az alsós informatika oktatás elég érdekes, nem igazán sok köze van a gyakorlati informatikához (logo használata, néhány egyszerűbb rajzprogram, algoritmusok, gyereknek készült honlapok böngésző használata, stb)
2021. márc. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

3-as, nem 5.-8.-ig, hanem csak 6.ig :)

És kedves válaszoló, igen, taníthatsz alsóban informatikát, bármilyen művteres is vagy ;)

2021. márc. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azért én itt ismét leírnám, hogy HA már van alsóban informatika oktatás, akkor az nyilvánvalóan azért van, mert van hozzá szakos pedagógus is.

Tehát még ha elvi lehetősége van is, gyakorlatban szinte kizárt, hogy helyettesítésen kívül informatika óra közelébe jusson.

2021. márc. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod kedves 7-es! Sajnos máshol nem kaptam pontos választ, hogy tanítható-e alsóban(csak abból indult ki a kérdés, hogy mikor én voltam alsós akkor tanító volt az infó tanárom, de nem tudtam, hogy neki volt e vmt-s végzettsége)


Kedves 8-as! Nyílván nem az az elsődleges számomra, hogy infót tanítsak. Csak felmerült a kérdés bennem, hogy egyaltalán magába foglalja e a tanítói végzés az infó tanítást is, mivel sajnos ezt nem közlik velünk és többünkben is felmerült a kérdés.

Mindenkinek köszönöm a válaszát ment a zöld pacsi! :)

2021. márc. 16. 21:31
 10/14 anonim ***** válasza:
Mivel nincs a tanmenetben tantárgypedagógiája, elvileg nem tanítható, hiszen nem tanultad a módszertant hozzá. De az erkölcstannak sincs, mégis tanítja mindenki.
2021. márc. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!