Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikai rendszergazda...

Informatikai rendszergazda vagy mechatronikai technikus? 2 éves nappali OKJ

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Holnap megyek beiratkozni, még nem tudom, hogy melyiket érdemes első helyre írnom. Inf. rendszergazda vagy mechatronikai technikus.


Számítógépek terén otthon vagyok(Windows telepítés, programok telepítése önállóín is megy, akár VirtualBoxban is)


Kiskorom óta érdekelnek a műszaki dolgok tv, telefon illetve hasonló kütyük..


Szeretek csavarozgatni, kábelezgetni dolgokat. Van, hogy azért szétszedek dolgokat, hogy megnézzem mi van benne.

lehet hülyén hangzik, de ez van. :)


Melyiket nehezebb elvégezni, melyik a keresettebb, jobban fizetett szakma?


Mechatronikai technikusnak ha jól láttam forrasztani is kell tuddnia( ez sajnos nem annyira érdekel. utálom a füstjét, bár viszek magammal egy USB ventillátort, ez elfújja) Hegeszteni nem kell, ugye? Mert ha igen, akkor nem jelentkezem. Ez az egy dolog az amit soha az életemben nem csinálnék a világ összes pénzéért sem!


Fizika, matematika, informatika tantárgyakkal mondhatni jóban vagyok.

Munkahelyem nem egys számítógép előtt kézelem el, kivéve ha nem sokat kell előtte dolgoznom.

Mechatronikai technikusnak tanul esetleg valaki?

Melyik szakmát ajánljátok?

Válaszokat előre is köszönöm.



2018. aug. 27. 21:29
 1/1 anonim válasza:

Lehet későn írom en hálózati rendszergazdának tanulok ez lesz most a harmadik év jövőre értségi és irodai informatikus szakma és még egy év a hálózati rendszergazda tecnikumnak. Én is ilyen lelkes voltam és most a hálózat a legutáltabb tantárgyam ha ti is a ciscot tanuljatok akkor az anyag nagyon hosszú száraz és tömör.

Ezek az óráim voltak tavaj tizedikbe: Matek, magyar, nemet, angol, tori, fizika, tesi, informacio technologiai alapok elmelet es gyakorlat, informacio technologiai szakorientacios elmelet es gyakorlat, programozas elmelet es gyakorlat, halozat I elmelet es gyakorlat. Arra keszulj hogy a programozas gyakorlaton kivul nem gyakorlatlesz hanem elmelet csak gyakorlat a neve.

Magyarorszagon ugy lattam olyan 200k korul keresnek a rendszergazdak de mas orszagokban pl usa 6000 dollar ausztralia 2000 dollar

2018. szept. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!