Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 113. vagyok a bp-i Kölcsey...

113. vagyok a bp-i Kölcsey Ferenc Gimnázium angol-olaszos ideiglenes felvételi rangsorán. Van esélyem? A többi lent.

Figyelt kérdés
69 pontom lett a központin, és 50 (max) pontot hoztam a suliból. Összesen 32 főt vesznek fel. Nem tudom, hogy mennyien jelentkeztek a tagozatra, erre lennék kíváncsi. Nagyon remélem, hogy bejutok, mert ez az egyetlen esélyem. Máshova be se hívtak.

2021. márc. 13. 10:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Hű, te is tudod, hogy tavaly ennyivel nem vettek volna fel. Reménykedhetsz, hátha idén többen kiesnek előled, pici esély van rá, de azért kezdj el gondolkozni B terven. Semmi gyengébb iskolát nem írtál be a Kölcsey mögé? Sajnos 69 azért nem olyan jó pont, hogy a Kölcsey legyen a záró suli. Franciás osztályba még talán lenne esélyed, azt nem írtad be?
2021. márc. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Csak ezt írtam be. Én több tagozatot& iskolát be akartam jelölni, de a szüleim nem engedték. Szóval mehetek egy szar nagykátai suliba. Alig várom:) Nem értem, hogy miért ők döntöttek helyettem.
2021. márc. 13. 15:34
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Tagozatot a módosításkor is lehet beírni a már megjelölt iskolán belül!
2021. márc. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Tényleg??? Új tagozatot is be lehet jelölni?
2021. márc. 13. 17:59
 5/20 anonim ***** válasza:
2021. márc. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát azt nem tudom miért csak ennyit engedték beírni, mikor beadáskor már megvan az elért pont. Mindig kell választani olyan iskolat, ami gyengébb, de tetszik, Pl beírhattad volna a Szentgyörgyi Albert Gimit, Petőfit stb. Mondjuk ezt csak azért írom, hogy ha valaki jövőre olvassa tanuljon belőle.


Ami téged illet, igen, ugyanazon iskola más tagozatát be lehet írni sorrend módosításkor, amennyiben ugyanaz a szóbeli felvételi követelmény. Nem tudom ez igaz-e a Kölcsey re, de próbáld meg beírni a francia nyeket meg a francia kéttannyelvűt, hátha. Kölcsey előtt melyik sulikat írtad be? Amúgy nyugi, ha nem vesznek fel sincs veszve minden, szoktak maradni üres helyek ahová még be lehet jutni, csak ha így jársz ne várjátok meg amíg megjelennek a póthelyek hanem előtte telefonáljátok már körbe a lehetséges sulikat. Max hozott ponttal van esélyed hogy pótba felvesznek.

2021. márc. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem, te ha jól gondolom angol haladó-olasz kezdőre jelentkeztél és angol szóbeli volt? Ebben az esetben pluszba felveheted a 0004-es angol francia tagozatot, mert ott is angol a felvételi tárgy. Simán menjetek be és pluszba írassátok be a sorrend módosításkor a suliban.


Viszont a 0001-es francia kéttanon magyar szóbeli van, azt nem írhatod be utólag, mert nem szóbeliztél magyarul. Tavaly a francia osztályhoz kellett kevesebb pont, tavaly előtt az olasz hoz, ha bírod a franciát nő az esélyed.

2021. márc. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Illetve gondolom 0005 és 0006-os kódot eleve bírtad mindkettőt, ugye? Mindkettő Angol-olasz, csak egyikben angol a fő nyelv, másikban olasz. Mert ha csak 1-et írtál be, írd be a másikat is.
2021. márc. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Még beírom majd a 0004-est oda szerintem felvesznek, és a 0006-ost is beírom még.
2021. márc. 14. 01:33
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 83. vagyok, de csak olaszra jelentkeztem. Mármint nem az egész osztályra, csak a felére...
2021. márc. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!