Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 113. vagyok a bp-i Kölcsey...

113. vagyok a bp-i Kölcsey Ferenc Gimnázium angol-olaszos ideiglenes felvételi rangsorán. Van esélyem? A többi lent.

Figyelt kérdés
69 pontom lett a központin, és 50 (max) pontot hoztam a suliból. Összesen 32 főt vesznek fel. Nem tudom, hogy mennyien jelentkeztek a tagozatra, erre lennék kíváncsi. Nagyon remélem, hogy bejutok, mert ez az egyetlen esélyem. Máshova be se hívtak.

2021. márc. 13. 10:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a 004-re, a 005-re és a 006-ra is csak 16 embert vesznek fel nem 32-t. A 002 és a 004-es tagozatból lesz egy osztály és a 005 és 006-ból egy másik szóval ezek a tagozatok csak félosztályok. Tavaly ennyivel egyikbe se vettek volna fel de van amitől nem vagy messze és van olyan ahova ennyivel meg 2019-ben felvettek volna szóval szurkolok hogy felvegyenek. A 69 pontos központi nem olyan nagyon kiemelkedően jó de ahhoz hogy valami szarabb szakgimibe járj (a mi környékünkön csak ilyen helyekre maradnak üres helyek) ahhoz túl jó, van aki fele ennyi ponttal jelentkezik gyengébb gimibe és felveszik. A szüleidet meg nem értem hogy miért nem engedték hogy megjelölj egy gyengébb gimit is mert nem tartott volna semmiből most meg aggódhatsz meg ők is aggódhatnak hogy mi lesz ha nem vesznek fel.
2021. márc. 15. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt olyan szülő aki 60 pontos központival beiratta a gyerekével az Eötvöst meg még 3 hasonló kategóriájú gimit. ~s fel volt háborodva, hogy még szóbelire se hívták be. Mentő sulinak meg épp a Kölcseyit. Ahová behívták szóbelizni, de nem vették fel. Az volt csak a különbség, hogy a legvégére ők legalább engedték beírni egy db gyengébb gimit és így nem kellett pánikolni, hogy hová menjen, max háborogni, hogy ez igazságtalan. 😊 Furcsa szülők vannak, akik nem néznek utána a dolgoknak. Max pontot hoz,kitűnő tanuló, hát nem igaz hogy nem veszik fel bárhová a hozzáállásuk kB.
2021. márc. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
47%
Velem is ez van, nem hiszem, hogy bárhova is felvesznek. Akkor am. mi történik?
2021. márc. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

#13 [link]


De amúgy általában csak a rosszabb iskolákban szoktak helyek maradni. Gimiben szerintem kb sehol nem marad hely (a mi környékünkön nem szokott, lehet máshol igen) úgyhogy szerintem csak a rosszabb hírnevű szakgimnáziumokban szokott ennyi hely maradni (a jó szakgimikben is akkora a túljelentkezés mint a gimikben úgyhogy az is esélytelen szerintem)

2021. márc. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
59%
Azért szokott gimiben is maradni hely. Meg tényleg nem kell megvárni a listát, körbe kell telefonálni. Létezik az igazgatói keret is.
2021. márc. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Kérdezzetek körbe, telefonáljatok, írjatok levelet. Szüleimnek van pár ismerőse aki iskolákkal dolgozik/dolgozott, és azt nagyon szeretik az iskolák, ha látják, hogy igyekeztek. Ilyen rendkívüli felvételi eljárásban lehet több iskolát is felkeresni.
2021. márc. 19. 10:49
 17/20 anonim ***** válasza:
Na hogy alakult, felvettek?
2021. ápr. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Kint vannak a felvettek
2021. ápr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
igen!! felvettek az olasz-angolra :)
2021. ápr. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
engem is felvettek az angol olaszra!!!!!!!
2021. ápr. 23. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!