Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van-e esélyem bekerülni?

Van-e esélyem bekerülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne-e esélyem bekerülni egy középiskolába, ha nem felvételiztem? Ez úgy történhetett meg, hogy 4. évfolyamos koromban felvételiztem egy 8 osztályos gimnáziumba. Magába a gimnáziumba azért jelentkeztem, mivel mind a két testvérem ide jár/járt. Eleinte jó is volt az iskola oktatása, illetve az osztályközösség, azonban az utóbbi pár évben rájöttem, hogy ez nem nekem való hely az osztályközösség, illetve az oktatás miatt. (erre később még kitérek)

Sajnos nem mertem jelentkezni felvételizni, mivel nagy volt a nyomás rajtam, hiszen nem akartam senkit megbántani a döntésemmel, azonban így lemaradtam róla. Nagyon megbántam, mivel a műszaki irány érdekel, ezért is szeretnék a Műegyetem villamosmérnök szakán diplomázni.

Az iskoláról még annyi szót ejtenék, hogy a középiskolák között benne van a top 100-ban, míg ahova jelentkeztem volna, az a top 50-ben biztos benne van. Illetve ez egy technikum is, melynek az elektronika osztálya érdekelne.


A tanulmányaimról annyit szeretnék mondani, hogy világ életemben jó tanuló voltam, a nyolc év alatt kétszer nem lettem kitűnő 2.-ban, emellett 5.-ben lettem csak jeles, másodikban rajzból, míg ötödikben matematikából és nyelvtanból lettem négyes. A félévi bizonyítvány során is nekem volt egyedül kitűnő bizonyítványom, pedig nem csak én vagyok jó tanuló.

Szerencsére eddig tanulás szempontból nem kellet magam annyira megerőltetnem, mivel általában mindent értettem, és megjegyeztem az órai anyagot. Ennek is köszönhető, hogy a félévi bizonyítványomban 13 dicséretes ötös volt.

Az utóbbi években rengeteg versenyen részt vettem, ilyenek voltak például a matekversenyek és fizikaversenyek, amikre most is készülök, illetve vettem részt latin, történelmi (ókori Róma, illetve Hellász) és irodalom versenyeken is. Emellett osztálytársaimat gyakran korrepetálom is.


Az iskola oktatásával az lenne a problémám, hogy nagyon lassan haladunk, illetve az osztálytársaim nagyon nem befogadóak az új ismeretekre, mivel egyfolytában a tanárt kritizálják, ahelyett, hogy magukban keresnék a hibát. A tanárok pedig direkt lassan haladnak, mivel látják, hogy sokan nem értik.


Szóval az lenne a kérdésem, hogyha önhibám okán lemaradtam a felvételiről, akkor esetleg van-e még arra lehetőség, hogy bejussak a középiskolába, hogyha nagyon odateszem magam, és megpróbálom valahogy, vagy már semmi esetben se tudnák bekerülni, így maradjak a jelenlegi iskolámban?


Nagyon szépen köszönöm, hogy elolvastad, és szántál rám időt!

Ha esetleg bármilyen kérdés merül fel, nyugodtan írjatok!



2021. márc. 15. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor 8.-os vagy, csak már gimiben?

Gondolom ezért nem is írtál központit sem.


Központi nelkül nehezen tudnának rangsorolni, szóval rendes felvételivel nem tudnál.


De annyi a mágia, hogy szüleiddel felhívjátok a sulit (igazgatót) és elmondjátok, hogy mi a helyzet. Ha van abban a suliba ugyanolyan 8 osztályos évfolyam, akkor akár kb most is át tudsz menni, ha van hely és az igazgató úgy látja, hogy odavaló lennél.

Vagy majd jövőre megpróbálni ugyanezt, felhívni a sulit és ha van hely akkor átjelentkezni.

2021. márc. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok

Nekem van tapasztalatom. Még 5 éve, mikor 9-es voltam, akkor nem tetszett az a suli, ahova jelentkeztem ezért néztünk egy másikat és átjelentkeztem.


Volt egy sima beszélgetés az igazgatóval és ha jól emlékszem, még elkérték az ált. iskolás bizonyítványomat vagy talán a központim eredményét.


Azt biztosan mondom, hogy csak akkor tudsz majd átmenni, ha lesz hely. Szóval ha van ismerősötök ott, akkor beszélj vele, hogy szóljon neked/szüleidnek, ha valaki elmegy az új 9-es osztályból. Nem tudom, hogy ilyen "eLiT" gimikben milyen gyakran szoktak sulit váltani, de úgy általánosságban sokan mennek át másik iskolában így az első 2év alatt máshova.

2021. márc. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyébként nem bántad meg, hogy végül mégsem maradtál ott, bár gondolom, ha nem tetszett, akkor nem.

Szerencsére több osztályt indítanak, így több esélyem van.

2021. márc. 15. 19:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szüleidnek kell majd az adott gimnázium igazgatójával felvenni a kapcsolatot. Az igazgató dönti el, hogy át tud-e venni vagy sem. Ha igen, mikor és milyen feltételekkel. Van olyan gimnázium, ahol az átjelentkezéssel/átvétellel kapcsolatos információkat kirakják a suli honlapjára. Amúgy szerintem érdemes minél hamarabb érdeklődni, hogy egy esetleges szabad hely esetén ne maradjatok le a lehetőségről.
2021. márc. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megpróbálom minél hamarabb felvenni a kapcsolatot az iskola igazgatójával. Esetleg lehet tudni, hogy hogyan zajlana az egész procedúra?
2021. márc. 15. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!