Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvehetnek a Kisképzőbe?

Felvehetnek a Kisképzőbe?

Figyelt kérdés

Ma reggel rakták ki a rangsorokat. Szóbelire nem hívtak be, de az alkalmasságin ott voltam.


Összesen 4 szakot jelöltem meg.

Grafika: 31. vagyok

festő: 35.

animáció: 26.

divat: 31.


Szerintetek van valahova esélyem? Köszi a válaszokat!



2021. márc. 16. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Ömm, nem akarlak elszomorítani, de ha szóbelire nem hívtak be, akkor tudtommal nem is vesznek fel. De lehet, hogy rosszul tudom, én emlékszem valami ilyesmi információra. Nézz utána és bocsi, ha nincs igazam!
2021. márc. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Mindegyik szakra van esélyed! Mivel mindenki legalább 3-4 szakot megjelölt, így kb 10. helyen fogsz bejutni abba, amit az alkalmassági alapján az iskola neked gondol.


Nagyon jó helyen vagy a rangsorban, van ahova 3-400-an jelentkeztek, így valószínűleg szóbeli mentességet kaptál.

2021. márc. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!


Én felhívtam a Kisképző titkárságát egy hiba miatt.


Kifelejtettek a végleges listából, ahol a felvettek, várólistásak és a fel nem vettek is szerepelnek. Amikor telefonáltam, akkor megkérdeztem, hogy elképzelhető-e, hogy a vizsga után “kihagytak” a rendszerből, hiszen nem szóbeliztem és most meg totál lehagyták az azonosítómat.


A titkárnő válasza az volt, hogy ez biztos nem lehetséges. A kimaradás okát nem tudja, de mindenkit megnéztek az alkalmassági alapján. Akit nem hívtak be a szóbelire, azt biztos nem vették el. Mint mondtam, ezt maga a titkárnő mondta.


Remélem, hogy ez válasz a kérdésedre. Nagyon sajnálom, hogy ez a helyzet elrepült neked, de fel a fejjel!

Egyesek szerint ez a sors keze és jól is járhattál, ha nem vettek fel! Ez érthető úgy is, hogy megkímélheted magad egy talán rossz közösségtől, vagy egy kisebbségi komplexus érzetétől.

Lehet, hogy ha felvettek volna, akkor a többiek tudása miatt rosszul érzed magadat, esetleg ők kezdenek ki emiatt. Akkor pedig leragadsz egy szinten és nem tudsz a helyzettől kibontakozni.


Csak nyugalom, mert így is értékes és tehetséges vagy!

Nem baj, ha ezt néhány ember - a szubjektív vélemény alapján (mert még az is szubjektív, hogy kinek mi a jó tónusozás) nem mondta így!


Csak érezd jól magad és csak is előre!

2021. márc. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Utolsó ezt én pl értem, de az ideiglenes felvételi listáknak megvan a törvényileg meghatározott formája és tartalma. Abban egyértelműen jelölni kell, ha valakit elutasít az iskola.

Az ideiglenes lista egy rangsor is egyben, tehát ha valaki nem felel meg a felvételi követelményeknek, akkor ugyan hogy lehetne 400-ból pl a 30. helyen? Semmi értelme egy olyan listának, amiből semmi nem derül ki. Nem gondolod?

2021. márc. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves 4. Válaszoló!


A Kisképző honlapján lévő sorrend nem egy ideiglenes lista, hanem egy végleges rangsor!

Ezt ők maguk írták a honlapon.


Sajnos nem értem, hogy mi lehet az iskola fő pontozási rendszere.

Na de, ne felejtsük el, hogy a suli nézi a hozott jegyek pontjait és a központi felvételi pontjait is (ezt többször tudatták, azért mondom). Abból felállítható egy sorrend - még ha “csak” az “élmezőnyben lévő”/“megfelelően rajzoló” diákokat is hívják be a szóbelire.


Az elképzelhető, hogy a kérdező pl. 30. helyen van a pontjai alapján, de “nem rajzol megfelelően” (szerintem ez csúnya kifejezés”, ezért nem hívták be a szóbelire/nem veszik fel.

Viszont létezik olyan is, hogy mást behívtak a szóbelire, de kevés a pontja, emiatt mondjuk az meg csak az 50. helyen van.


Szerintem senki sem tartja különösebben értelmes a Kisképző értékelési rendszerét (nekem speciel az ismerőseim közül többen is megkérdőjelezték - valahol talán jogosan). Én sem tartom a listájukat jónak, mert valóban nem jó ez a “van, de mégse” információ.

2021. márc. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Végleges semmiképp nem lehet, hiszen még a felvételinek az a szakasza van, hogy új tanulmányi területet fel lehet venni, tehát tud változni a sorrend.


Ők maguk is írják, hogy 22-ig változhat...


Most az mindegy, hogy melyik iskoláról van szó, de a rangsor valóban meghatározza a felvételizők rangsorát. Ebben a rangsorban minden felvételi követelmény alapján vannak sorban a gyerekek (hozott pontok, központi, felvételi, szóbeli). Tehát olyan nem lehet, hogy az 50. diákot felveszik, de a 20.-at nem, mert nem lett jó a központija vagy nem felelt meg az alkalmasságin...

Ez a lényege a rangsornak.

2021. márc. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Illetve, korrekció*


Kedves 4. Válaszoló!


Először is elnézést az elírásért!:

“Szerintem senki sem tartja értelmesnek* a Kisképző értékelési rendszerét”.


Másodszor pedig, a honlapon lévő sorrendnek a tagolásából lehetne(!) megállapítani a felvétel eredményét - azt is nehézkesen.


A rangsor végleges, így az már nem változik. Ami viszont feltűnik, hogy a rangsorban lévő azonosítók még a szakokon belül is fel vannak osztva.

Sajnos az sem kifejezetten egyértelmű - például miért van egyes helyeken 4 tagolás, ha vannak a felvettek, a várólistásak, meg a maradék?

A tagolások helyei/létszámonkénti felosztása reális, csak éppen a tagolások száma nem az, mert csak 3 kategória lehetne reprezentálva - az eddigi felvételi eredmények közlése alapján.

Az elképzelhető, hogy egy rossz, nem egyértelmű elrendezést választottak a kiírás módjának.


Az viszont megállapítható, hogy sajnos a Kisképző kiírása a “van, de mégsem információ” egyik gyönyörű példája.


Minden esetre, ez játék a betűkkel. Elvileg pontosítanak, meg kiderülnek itt bőbb információk is és korrigálnak pár hibát.

Engem is nagyon szépen lehagytak a komplett(!) listáról és nem tudták megmondani az okát.


Egyszer okosabbak leszünk mindannyian.

Elnézést, ha esetleg csak blődségeket mondtam!

2021. márc. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Megint korrigálok, mert most láttam a válaszodat, Kedves Válaszoló!*


A legnagyobb baj az, hogy eddig a Kisképző egyáltalán nem így közölte a felvételi eredményeit. Csak annyi volt, hogy megvolt a lista a felvettekről és a várólistásakról.


Minden esetre, egyszer mindenki kap egy választ a kérdésére.


Bár a titkárnő elég ridegen közölte velem a tényeket - azért reménykedjünk, hogy a kérdezőnek sikeres felvételije legyen!


De ha mégsem jönne össze a Kisképző-felvételi, attól még semmi baj nincsen!

2021. márc. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azok amit tagolásnak hívtok, az nem az, egyszerűen gagyi a megjelenítése a táblázatnak, azért vannak benne vastagabb, meg vékonyabb sorok.

Pl mobilról nézve az összes 100 fölötti sorszám vastagabb, ez a nem optimális megjelenítés miatt van, nem azért, mert jelezni akarnak vele valamit.


A felvételi ezen szakaszában az iskolák még nem tudják, hogy ki jelentkezett hozzájuk első helyen és ki nem, így nem tudnak ők sem mi alapján felosztani.

2021. márc. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Majd meglátjuk mi lesz 22.-e után.
2021. márc. 18. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!