Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 11 osztály mellet heti hány...

11 osztály mellet heti hány órát lenne érdemes maximum diák melózni?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd tovább tanulni de egyensúly kéne a tanulás és a munka között.

Ti, hogy látjátok? Érdemes e egyáltalán melózni suli mellet?


2021. márc. 16. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdemes, ha szükséged van a pénzre, és/vagy tele vagy szabadidővel amit viszonylag értelmesen akarsz eltölteni.

Én pl heti 1 délutánt mentem, mert akkor értem rá, meg néha még 1 hétvégi napot mellé csaptam. Ez így 6-14 órát jelentett hetente. Ennél több szerintem könnyen a tanulmányok vagy a pihenés rovására mehet.

2021. márc. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor ajánlom, ha muszáj lenne dolgoznod. Ha szüleidnek nem gond, hogy nem dolgozol és eltartanak (nem rossz értelemben), akkor én hagynám ezt az ötletet, hogy dolgozz gimi mellett.

Majd itt lesz a nyár, majd akkor dolgozz.

11.ben tanulj és bulizz :D (igaz az utóbbi COVID miatt kevésbé lehetséges), de éld az életed, az egyetem nem olyan mint mondják, hogy minden héten bulizol stb...


Szóval én hagynám a helyedben, de persze, ha most pl kocsit akarsz venni, akkor hajrá dolgozz, de az is simán megvan egy nyári 2,5hónapos fizetésből.

2021. márc. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jogosítványt szeretnék ami minimum 250 ezer jelenleg 80 ezrem van. Illetve valami komolyabb laptopot 300 ezer féle mivel informatikusnak tanulók igaz jelenleg van egy közép kategóriás gyenge laptop ami igaz lassú de infós érretségire valószínűleg bőven elég. De egyetemre majd kéne egy jobb.

Szóval leginkább a jogosítvány lenne fontos ahhoz kell még 170 ezer és egy munka nappal keresek 6 ezer körül..

De igazából csak meg csinálni akarom se autót se motrot nem tudnék még pár évig fenntartani. De előny lenne ha mind 2 előbb említett dolog meg lenne.

Illetve meg ha egész nyáron dolgozók akkor 2,5 hónap ki esés a tanulásbol és akkor a dolgok felét elfelejtem.

Szóval tanácstalan vagyok jó érretségit akarok amihez sok tanulás kellene hogy utána mehessek mérnök infora de jó lenne ha addigra már lenne jogsi és egy rendes gép.

2021. márc. 16. 20:02
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Te tudod mennyire van szükséged jogsira, a laptoppal úgy vagyok, hogy szerintem 1 félévben még nem kell olyan nagyon komoly gép.

Én gazdinfón vagyok és őszintén elmondom, hogy infós szakokra nem nehéz bekerülni. Gyorsan megnéztem és pl BME-n az utóbbi években a legmagasabb ponthatár 402 pont, ami nem sok. Mármint nem kevés, de nem egy elérhetetlen ponthatár ami miatt egész nyáron tanulnod kellene.


Egy jó matek érettségi (közép) és egy jó infó érettségi (emelt) és bent vagy. A matekot nagyon kell értened a szakhoz, de szerintem ne ebből emeltezz, hanem infóból (sokkal könnyebb), de a helyedbe járnék matek faktra.


A kérdésedre visszatérve, így nem hiszem, hogy tanulnod kellene egész nyáron, de nem is ajánlom, eléggé fárasztó lesz a 12.év, nem ezért mert olyan nehéz az érettségi, mert kb tényleg egy gyetemi vizsgának felel meg. Csak mikor napi 10x fogod hallani az "érettségi" szót és, hogy ez mennyire fontos meg stb... nagyon eleged lesz már belőle. Vagyis ez az én tapsztalatom. Szerintem kapcsolódj ki nyáron, ami nem tanulás (még talán programozgatni okés) dolgozz, légy barátokkal stb..

2021. márc. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!