Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudom hogy a nyolcadikos...

Tudom hogy a nyolcadikos ballagásomra maximum csokit és csokrot kapok, de nekem ezek pont, hogy nem kellenének, na ilyenkor mit csináljak? :D

Figyelt kérdés

Szóvaal, a helyzet a következő:

Ahogy ismerem a szüleimet (vagyis addigra már szerintem külön-külön anyum és apám lesz, mert most is a válás határán vannak, ez is bonyolít), a ballagásomat olcsón letudják majd. Ezzel alapvetően nincs is bajom, de nem szeretnék (sok) csokit enni vagy a vágott virág "halálát" nézni, előbbi mert próbálok fogyni, hogy a kilencediket ne így kezdjem és ahogy magamat ismerem, egy kis csoki is "bűnbe ejt", aztán csak azt veszem észre, hogy fél óra alatt eltűnt egy tábla Milka:D.

Nem akarok a ballagás miatt sem "kivételt" tenni, hogy "oké, akkor ma többet eszek", mert úgysem fogom lemozogni, mert délutánra már csak aludni lesz erőm (szerintem :D).

Nem szeretném, hogy anyáék ilyenekre költsenek, ha már hasznos dolgot nem kapok (pedig nem mondom, hogy nem lenne szükségem rá, de próbálok nem nyafogni, nem kell, hogy csak azért vegyenek bármit is, mert kihisztiztem), akkor azt a 2-3 ezer forintot is hagyják. A ballagási ruha 8000 ft volt kb., a hajam marad olyan, mint bármelyik másik napon, smink meg bármi egyéb szintén.

tehát a kérdéés: hogyan adjam a tudtukra megbántás nélkül, hogy ha nem maradandó és/vagy hasznos dolgot akarnak venni (mert ott van az az 1% esély, hogy talán mégis), akkor inkább ne is költsenek erre a hülye eseményre?



2017. márc. 18. 10:04
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg hasznos dolgot szeretnél, és nem irreális, akkor nyugodtan mond meg nekik, hogy.mit szeretnél. Szerintem a szüleid is örülnek majd annak, hogy igy gondolkodsz. De tényleg csak akkor ha hasznos...
2017. márc. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

#1! Köszi a gyors választ:)

Nem irreális dolog lenne, de tudom, hogy ha elválnak, nem lesznek olyan anyagi helyzetben, hogy megengedhessék maguknak azt a néhány ezer forintot. Konkrétan ott tartunk amióta tart náluk ez az elválnak-mégsem válnak-dilemma, hogy telefont is zsebpénzből meg ünnepekre kapott pénzből vettem magamnak -na igen, csakhogy használtan és több hibája is jelentkezett, de csak 1 hónap garancia volt rá. Beérném én egy 25 ezres androidossal is, amin éppen megy a messenger és van kamerája, de nem merném nekik ezt említeni. Ruhát szintén akkor veszek magamnak, amikor ahelyett, hogy ennék a suliban (nem vagyok menzás), spórolok 2-3 ezret. Szóval azt hiszem, érthető, hogy miért nem akarok semmit kérni...:D

2017. márc. 18. 10:19
 3/35 anonim ***** válasza:
74%

Esetleg egy bérlet valami edzőterembe? Ha már a csoki meg a lemozgás... :)

Vagy mondhatod, hogy telóra gyűjtesz.

Szülinapod mikor lesz? Ha a kettőből összejön annyi tudsz egy androidos telót venni.

2017. márc. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
92%

Csak egy jobb telefon drágább.

Vagy ruha utalvány valahova?

A lényeg, hogy mondj konkrétumokat.

2017. márc. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
72%

Ne vedd rossz néven, de nagyon el van tévedve a korosztályod, hogy ennyit pörög egy általános iskolai ballagáson, miért kéne erre bármit kapni? Most gratuláljanak, hogy kijártad az általánost? Ne már...

Egy nagy családi ebéd és kész, bőven elég. A csokor virág meg gesztus, nem azt kell nézin, hogy "halott virág", istenem... Kérj akkor kondibérletet, azt nyugodtan mondahtod, csokit nem szeretnél.

2017. márc. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
12%

Ja bocsi a 2. Irásodnál már csalódtam is, azthittem normális tini vagy, de akkor Neked tök.mindegy...

A telefont meg saját zsbpénzből veszel az alap dolog.... főleg ennyi idósen.. minek telefon?

2017. márc. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
37%
Mibol gondolod, hogy egyaltalan akarnak valamit is venni. Nyolcadikat mindenkinek ki kell jarni, vegig rugdosnak mindenkit. Ilyen buta tinit, ilyen buta kerdest!
2017. márc. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
53%
"Beérném én egy 25 ezres androidossal is..." azta ku.va a pofám leszakad...
2017. márc. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
20%
Egyszeru. Megmondod, ne vegyenek 8 ezerert ruhat, nem kell vacsora/ebed, semmi, nem mesz a ballagasra, hanem ugy veszitek mint egy masik napot. Ja, az nem tetszik? Barmi jo, csak nem virag meg csoki?
2017. márc. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
35%
Én is kezdtem örülni, hogy na.....végre egy normális gyerek, aki nem csak a nyamvadt telefonon pörög. Amúgy az én gyerekemnek csak 9900- ba került a telefonja, és örül neki, mint majom a farkának. Szóval talán nem vagy elég szerény a 25 ezreddel. annyiért még magamnak sem vennék, nemhogy egy gyereknek.
2017. márc. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!