Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy bírjam ki a hátralévő időt?

Hogy bírjam ki a hátralévő időt?

Figyelt kérdés
Gyűlölöm az iskolát. Ha bárki kérdez róla, azonnal témát váltok vagy megkérem, hogy ne beszéljünk erről. Rémálmaim vannak rendszeresen, és mindenki folyamatosan azzal zaklat, hogy melyik egyetemre megyek. Nem akarok egyetemre menni, de nem merem ezt elmondani, mivel az idősebb testvéreim mind elit egyetemen vannak, éltanulók. Én meg egy kalap sz**nak érzem magam. Az iskolában minden tanár elvárja tőlem a maximumot, ha valami nem megy, már mindenki a fejemhez vágja, hogy persze a testvéreid. Nem egyszer megkaptam, hogy hogy lehetünk mi testvérek. Sokszor az őrület határán vagyok, néha rámtör, hogy csak dobálom a cuccaimat, miközben sírok. Én nem akarok már tanulni, belefáradtam, nem akarok kitűnő lenni, bőven elég lenne nekem a hármas, de akkor ezt hallgatnam mindenkitől. Több nyelven beszélek, ez a hobbim, emellett az edzés érdekel, így külföldön szeretnék ilyesmi területen dolgozni. Főként személyi edző, fitness instruktor. Nekem ez a vágyam, de ha ezt bárkinek mondanám, pofánröhögnének, hogy ebből nem lehet megélni, meg úgyis itt fogok élni... Nem, nem szeretnék, igazságszerint ha tehetném minél messzebb költöznék. Tizenegyedikes lány vagyok.
2021. márc. 16. 19:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem NEM Veled van a baj, mert Te másban vagy jó, hanem a rendszerrel. A magyar oktatást úgy kéne átformálni, ahogy van! Hulladék az egész, mert alapvető, tényleges dolgokat nem tanít meg: alapvető kressz, háztartástan, hogyan bánj a pénzzel, hogy kezeld az emberi kapcsolatokat, mire figyelj hitelfelvételnél, stb. Illetve, hogy mindenkire rá akar húzni egy sémát, hogy csak akkor lehetsz sikeres, ha tudod (a nagyrészt felesleges lexikális baromságból álló) tananyagot, mindegy, hogy érdekel-e az adott téma vagy sem.

Túl nagy nyomás van Rajtad, és ezen kell enyhíteni mihamarabb (egy ilyen területre szakosodott szakember: pszichológus segítségével). Nem mindenki egyformán terhelhető!

Tiszteletre méltó, és gratulálok a kitűnő tanulmányi eredményedhez! Nekem az öcsém kitűnő tanuló, én sosem voltam az, de ügyeltem, hogy 4,5 felett legyek, jeles kategóriában. A szüleink teljesen megvannak velünk elégedve, nem szoktak egymáshoz mérni bennünket. Tudják, hogy van amiben én vagyok a jobb az öcsémnél, van amiben ő jobb, nálam.

Ha viszont rám hallgatsz, és jót akarsz magadnak, akkor el kell, hogy menj egyetemre, hogy a végzettséged meglegyen, hogy legyen róla papírod (mert másképp fognak Hozzád viszonyulni, kapuk fognak előtted kinyílni már csak a kapcsolatoknak köszönhetően is)!! Nem muszáj belföldön, lehet külföldön is, amilyen nyelven tanulsz/tudsz, abba az országba, hogy ezáltal is fejlődj nyelvileg, illetve, hogy nemzetközi kapcsolatokat alakíts ki (valamint, hogy több lábon tudj állni: elvégzett egyetemi szak + személyi edző).

Egyetem után bőven ráér a személyi edző tanfolyam. Mivel most vagy benne az aktív tanulási korszakban, ezért javaslom így.

Találd meg azt, hogy miben szeretnél kibontakozni! Hidd el, úgy sokkal könnyebb lesz, látni fogod a "fényt az alagút végén", és csak az az 1 cél fog a szemed előtt lebegni, hogy elérd álmaid hivatását.

Remélem tudtam segíteni!

Ha gondolod írhatsz privátban. Nem muszáj, csak ha gondolod!

2021. márc. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!