Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet jó töri esszét...

Hogy lehet jó töri esszét írni úgy, hogy nem ismered teljesen a témát?

Figyelt kérdés
Sokaktól hallottam hogy csak "rizsáztak" és sok pontot kaptak rá. De ezt hogy kell elképzelni?
2021. márc. 17. 10:56
 1/4 A kérdező kommentje:
közepszint
2021. márc. 17. 10:56
 2/4 anonim ***** válasza:
Vannak források és azokra kell támaszkodni
2021. márc. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ott van, hogy mi szerint pontoznak. Ha azokat beleírod, rossz már nem lehet.
2021. márc. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na az én töri tudásom kábé nulla, rizsázni sem igazán tudok, de az esszépontok felét mindig összeszedem

Térben-időben a dolgokat kábé el lehet helyezni, akkor is, ha átaludtad a töri órákat (oké, mondjuk az Árpádházi királyokat maximum évszázadra tudnám belőni, ha a forrás nem pontosít)

És a 2-es válaszoló jól írta, a forrásokra kell támaszkodni. Ha valamire utal a forrás, de nem biztos, írd le, mert ha jó, kapsz rá pontot, ha meg rossz, ugyanott vagy mintha le se írtad volna, csak így benne van a pakliban, hogy jó infót írtál

A forráselemzésre egyébként is jár néhány pont

Ha nem tudod összefűzni a mondatokat egy szöveggé, nem foglalkozz vele, csak írd őket egymás után. Információtartalma akkor is lesz a forrásokból, a megszerkesztettségért meg max nem kapod meg a pontot

Igazából a töri érettségi fele szövegértés, ezért is érzem úgy, hogy talán még nekem is lehet esélyem 😂 (idén érettségizem)

2021. ápr. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!