Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon nehéz egy kéttannyelvű...

Nagyon nehéz egy kéttannyelvű gimnáziumot teljesíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mennyire nehéz egy kéttannyelvű gimnázium? Nagyok az elvárások? Németországban élek immáron 6 éve és a nyelv is szerintem jól megy. Miután elvégeztem itt kint az utolsó évet haza mennék és ott folytatnám tovább a tanulmányaimat és mindenféleképpen egy német-magyar szakos gimibe szeretnék menni. Csak hát....félek hogy nem menne. Idekint egy olyan iskolába ami viszonylag elég erős és egy minimum hármas átlagot kell hozni év végére, ha ezt nem tudod teljesíteni akkor elküldenek másik suliba. Szerencsére a jegyeim elég jók egy külföldihez képest (2-3-as jegyeim vannak ami magyar jegyben 3-4-est jelent), A nyelvet nagyon szeretem és az órákon is elég aktív vagyok, ugyanolyan teljesítményt produkálok mint az osztálytársaim. A tanárok is meg vannak velem elégedve. De mégis nagyon félek egy kéttannyelvű sulitól?

16/L



2021. márc. 17. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudod már konkrétan melyik gimibe mennél? Úgy jobban tudunk segíteni,ha esetleg konkrét iskolát mondasz,ha valaki oda jár az el tudná mondani neked a tapasztalatait.
2021. márc. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért félnél a kéttannyelvűtől? Eleve az ötödik évre várják el csak a felsőfokú nyelvvizsgát. És nem raknak át sehova ha megbuksz sem. Évet ismételsz akkor. Ha hat éve németben jársz suliba, kizárt dolog, hogy egy kéttannyelvűt ne teljesítenél. Sokan még a felsőfokú nyelvvizsgán is megbuknak 5 év után. Csak az első évben van ott is heti 15 óra német, utána már max 4-5 óra egy héten ha van, amin németet tanulsz.


Csak nem tudom, mit értesz utolsó év alatt. Milyen suliba jársz? Hanyadikos vagy?

Mert ha idejössz Mo-ra, akkor csak olyan suliba és olyan osztályba fognak felvenni, ahova még beférsz, terészeteses, egy már megszokott közösségbe pottyansz majd, a maradék 2 évre talán?

2021. márc. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt nincs ilyen, hogy áthelyezés. Nem tudom, de szerintem a kinti iskolákban több a követelés a diákoktól és magasabb színvonal van átlagosan, mint nálunk, így nem gondolom, hogy problémád lenne. Persze, nálunk magolós az oktatás, nem tudom, hogy a másfajta rendszer neked mennyire fog feküdni. Én mondjuk lehet a helyedben maradnék odakint, nem gondolom, hogy jó lenne így hirtelen egy ilyen éles váltás. Az is kérdés, hogy mennyire vagy anyanyelvi szinten magyarból, mert ha jól vettem ki, akkor ott nőttél fel. Nekem volt olyan magyar-svájci ismerősöm, akivel tökéletesen beszélgetni lehetett magyarul, de szakkfiejezéseknél gondban volt (pl. kémia, fizika órai kifejezések, irodalomból a régiesebb, erősebb szövegek - ugyanitt kérdés, hogy a kötelező olvasmányokat mennyire ismered, mennyire tudnál verset elemezni érettségin például). Szerintem gondold ezt át ezek fényében, szerintem menő, ha külföldi érettségid van, egyetemi jelentkezésnek járj utána, ha itt akarsz tanulni, de őszintén diplomát utólag is lehet honosítani. A te döntésed, meg nem látom a körülményeidet, de szerintem semmilyen hátrányod nem származhat abból, ha itt akarnál élni, de ott jártál egyetemre, és utána jönnél ide. A külföldi egyetemek is általában jobbak.
2021. márc. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a nyelvvel lesz bajod. Mármint nem a némettel. K*rva nehéz lesz kb érettségi előtt egy osztályba befurakodnod, és felkészülni a MAGYAR érettségire, a MAGYAR követelményekre. Ha idejössz 17-18 évesen már, nem ÚJRAKEZDED a 4-5 évet, hanem belecsöppensz egy már menő osztályba, akiknek van hátra 1-2 éve érettségiig. Szinte kizártnak tartom, hogy megírd jóra az érettségit, és egyetemre menj Mo.-n.
2021. márc. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet évet kell ismételned hozzánk utoljára 9/10.ben csatlakozhatott diák, mivel ez másfajta tanítást igényel, mint egy sima magyar gimi. Nekünk már 11.ben meg volt tartva a felsőfokú nyelvvizsga.
2021. márc. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Ideint nekünk csak 10-ig tart a suli és most vagyok 9.-es. 10. után már egyetemre lehet menni vagy szakiskolába. Egyébként magyar vagyok és 10 évesen jöttem ki ide szóval 5 félévben jöttem el Magyarországról. Az általános iskolát megcsináltam magántanulóként szóval otthon van egy 8 általános iskolám. Nemtudom hogy hova mennék mert két esélyes a dolog. Ha a bátyámat felveszik egyetemre Szegedre, akkor én is odajárnék gimibe, viszont ha mégsem veszik fel akkor Mezőberénybe mennék a Petőfi Sándor gimi kéttannyelvű szakára. Most az van hogy jelenleg levelős vagyok egy otthoni gimiben és év végén csinálom a vizsgát szóval meg lesz a kilencedik osztályos magyar bizim otthon is. Aztán a 10-et is levelezős sztátusszal fogom végigcsinálni és utána ha minden jól megy akkor 11-es leszek otthon. Az iskolákat mindenféleképpen otthon tervezem befejezni és a szakmámat is otthon szeretném majd kitanulni.
2021. márc. 18. 14:55
 7/10 A kérdező kommentje:
félre értés ne essék, most egy gyengécske suliban vagyok levelezős viszont ha végleg hazamegyek, akkor azért szeretnék egy erősebb iskolát megpróbálni. Most azért van mindez hogy a német és a magyar sulit egyaránt teljesíteni tudjam
2021. márc. 18. 15:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezeknél a suliknál érdeklődjetek, próbálj meg anyagot szerezni, hogy neked hgoy fekszik. De mivel szorgalmas vagy, szerintem hosszútávon nem lesz gondod. Én kéttannyelvű általánosba jártam Budapesten pár évig. Igazából azt mondták, hogy a németet jól megtanítják a kéttanyelvűek, de egyébként a rendes tárgyakat elhanyagolják, és valóban, miután iskolát váltottam, én is láttam, hogy mennyire komoly különbségek voltak az anyagot illetően. Nekem a kéttannyelvű úgy volt, hogy ugyanazt tanultuk egyszerre németül meg magyarul, emiatt is haladtunk lassan, és nem túl nagy mélységben vettünk semmit, de az érettségi meg érettségi, így örülök, hogy nem kéttannyelvű gimnáziumba mentem, de neked szerintem lehet ideális lehet, mert amúgy a hagyományos rendszerű iskola sem készít fel érettségire feltétlenül, magadnak készülj fel majd....
2021. márc. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as köszönöm a hasznos tanácsot :)
2021. márc. 18. 18:56
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
A Kereskedelmi :FRoga
2021. ápr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!