Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SE-ETK hang-,beszéd- és...

SE-ETK hang-,beszéd- és nyelésterapeuta indul pótfelvételin?

Figyelt kérdés

2021. márc. 18. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a ponthatárhúzás után tudod meg, mert a fennmaradó helyeket hirdetik meg.
2021. márc. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Én az SE-ETK-ra járok és nem tartom valószínűnek, hogy pótfelvételiztetni fognak.


Amúgy azt megkérdezhetem, hogy miért pont ezt a szakot választanád? Karon belül is vannak ennél sokkal "használhatóbbak". Itthon ennek nincs piaca, más rehabilitációs szakemberek dolgoznak ebben a munkakörben, külföldön meg az eltérő nyelv miatt nem fogadják el. Mesterképzésre sem tudom, hova lehetne vele jelentkezni.


Remélem, nem veszed rossz néven, hogy ezt leírtam, csak az lenne a célom, hogy ha még nem jelentkeztél, akkor gondold át. :)

2021. márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves #2!

Nem sértő, ne izgulj🤗

Megkérdezhetem, hogy te milyen szakra jársz?

Ezeket ott tanulóktól hallottad vagy csak saját vélemény?

2021. ápr. 6. 22:32
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Én mentőtisztire járok. :) Amikor elindult a szak, elég sokan felhorkantak (egyetemi és azon kívüli eü-s dolgozók is), hogy "hiányszakmaként" próbálnak eladni valamit, ami nélkül eddig is remekül megvoltak a kórházak, klinikák, és sehol egyetlen álláshirdetést sem lehet látni. Nekem is az az elsődleges ellenérvem, hogy nem fogják emiatt az új alapszak miatt átszervezni az ellátórendszert vagy lecserélni az eddig bevált logopédusokat, valamint ha úgy alakulna, hogy külföldre mennél, ott nem fogsz tudni ezzel elhelyezkedni. :( Igazából a logopédiát sokkal inkább ajánlanám, arra az eü mellett pl. óvodákban, iskolákban is szükség van, illetve maszekolhatsz is, mivel hangképzési vagy beszédzavarok esetén is az ugrik be először az embereknek, hogy na, irány a logopédus. Viszont ha az SE-ETK ápolás és betegellátásról más is érdekelne, a többi szakkal viszonylag nehéz mellényúlni.
2021. ápr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En a HBNYT-re járok, és eddig mindig volt munkahelyem suli mellett is, mindenhova várnak vissza diplomával, ne hallgass erre a valaszolora:) lehet h mentotisztkent hamarabb találsz munkát, de hogy jóval kisebbet is fogsz keresni az is biztos😃

Mesterbol egyenként van sokféle, a neuroterapiatol kezdve a táplálkozás tudományon at (megjegyzem h nem jár jobban más szakkal mert gyogytornaszbol és dietetikusbol is akkora tulkepzes van..)

Leszolni egy szakot úgy h semmit nem tudsz rola, gratulálok, érett egyetemista

2023. szept. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!