Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SE hang-, beszéd- és nyeléster...

SE hang-, beszéd- és nyelésterapeuta vagy ELTE logopédia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy véleményetek szerint a Semmelweis Egyetem hang-, beszéd- és nyelésterapeuta (ápolás ês betegellátáson belül) képzését érdemesebb elvégezni, vagy az ELTE logopédiát (gyógypedagógián belül)? Elég hasonlónak tűnnek, nem igazán tudom, hogy elhelyezkedés szempontjából mi lenne a különbség, hiszen eddig pl. a stroke utáni rehabilitációt és hasonlókat is a logopédusok végezték.


Egyáltalán mit gondoltok ezekről a képzésekről? Van jövőjük?


Köszönöm előre is, ha valaki válaszol! :)



2021. márc. 11. 11:46
 1/8 anonim válasza:
100%

Szia! A SE képzését nem ismerem, de leírás alapján arra gondolok, hogy klinikumban, foniátrián, fogszabályzó centrumban, stb. dolgozni vágyók számára javasolt. A Bárczis képzés talán általánosabb, de azzal nemcsak egészségügyi, hanem köznevelési/oktatási területen is elhelyezkedhetsz.

Van jövőjük, pedagógiai viszonylatban a logopédus az egyik legjobban kereső szakember, persze nem a közszférában, haha. Pörög az életpályamodell. Kezdő fizu jelenleg nettó 120. :D


egy logopédus

2021. márc. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)


Ha én elsősorban klinikumban szeretnék dolgozni, ahhoz melyik ajánlottabb? Mert ha jól tudom, jelenleg ott is logopédusokat foglalkoztatnak. Vagy őket elképzelhető, hogy felváltják majd a beszédterapeuták?

2021. márc. 13. 18:47
 3/8 anonim válasza:
100%
Ha egyértelműen az egészségügyben szeretnél dolgozni, akkor a SE képzését ajánlom. Logopédusok klinikumban afáziával, dizartriával foglalkoznak. Fontos infó, hogy a legfrissebb szakirodalmakban az afáziát már nem mint nyelvi zavart definiálják, így elképzelhető, hogy csökkenni fog a neurológián foglalkoztatott logopédusok száma. Szurkolok, sok sikert, ha van még kérdés, írj nyugodtan! :)
2021. márc. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, pont erre voltam kiváncsi, így már tisztább a kép, hogy melyiken van a helyem. :) Nagyon hálás vagyok, hogy válaszoltál, rengeteget segítettél!


Még esetleg az érdekelne (bár ez csak sokadlagos), hogy külföldön ezzel a végzettséggel van esély elhelyezkedni, vagy az egészségügyi vonal is túlságosan nyelvspecifikus?

2021. márc. 17. 20:52
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
Bocsánat az offért, de nem tudjátok, szokott-e pótfelvételin indulni ez a szak?☺️
2021. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én nagyon örülnék, ha indulna, mert télen én sem jelentkeztem :D De tudtommal az SE-re nem jellemző, hogy pótfelvételit hirdetne a nappalis szakokon. :/ Azért hátha. :)
2021. márc. 18. 14:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az SE nem indít pótfelvételit sajnos semelyik karon :/
2021. ápr. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"az afáziát már nem mint nyelvi zavart definiálják"

Hanem mint micsodát?

2021. jún. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!