Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Irodalom-Történelem szóbeli...

Irodalom-Történelem szóbeli érettségin milyen tételek, témakörök,költöltök várhatóak?

Figyelt kérdés
Idén 11-es esti tagozatos hallgato vagyok, és a következő tanévben érettségizünk. Ebben az iskolában eléggé sajátos az oktatási módszer, nem szeretnék magyarázkodni erről, viszont az anyagot hogy most például az irodalmat kiragadjam nem úgy adják le ahogy egy hagyományos gimis oktatásban várható. Költök életét, életútját pl számon se kérik. Kérdésem az, hogy aki már érettségizett illetve bele, vagy mögé lát a követelményeknek, az hozzávetőlegesen tudna nekem mondani támpontul egy két olyan tételt-tétel cimet amik általában benne szoktak lenni, és kérik. Mert elkezdeném már most tanulgatni, olvasgatni hogy jövöre annál kevesebb befektetett energiával tudjak tanulni. (Tudom neten rengeteg tétel fent van kidolgozva, én annak őrnék ha olyan konkrétat tudnátok mondani ha lehetséges, hogy pl a Petöfi meg mit tudom Shakespeare mindig benne van) szóval válaszaitokat köszönöm
2021. márc. 21. 08:37
 1/2 anonim ***** válasza:

ha középre méséz, azt mindig a tanárod találja ki.

Azért Petőfi, Arany, Csokoni, Ady várható, hogy a tételek között lesz. Ha tanultok a költők műveinek egyes szakaszairől, azt érdemes külön átnézni és kidolgozni. Pl. Ady Léda versei.

Törinél gyakori esetleg a nagy felfedezésel, reformáció, ipari forradalmak, három részre szakadt magyarország, 48,56, EU, Mátyás, Károly Róbert. Igazából bármi lehet így hogy a tanárok egyesével találják ki a tételsorokat. A netes tételek azért is jók, mert láthatod hogy más tanár miket kér, ebből valamennyire le tudod szűrni, hogy mi az esélyes a te tanárodnál.

Emeltnél az oktatási hivatal adja ki a tételsort, utána tudsz nézni visszamenőlegesen, az a legbiztosabb.

2021. márc. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
2021. márc. 22. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!