Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az írásbeli és szóbeli érettsé...

Az írásbeli és szóbeli érettségik egy napon vagy külön napokon szoktak lenni?

Figyelt kérdés

Illetve ez függ attól, hogy valaki emeltezik vagy középszintre megy?

Ősszel voltam, akkor külön napokra voltak téve, de anya ezen meglepődött, mert ő anno 2-3 tárgyból szóbelizett és írásbelizett is, és ez megzavart.



2021. márc. 17. 21:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*Mármint, hogy egy nap alatt érettségizett le teljesen 1 nap alatt
2021. márc. 17. 21:53
 2/14 A kérdező kommentje:
*egyre jobb, szóval 2-3 tárgy/nap volt az ő iskolájában, 1993-ban.
2021. márc. 17. 21:54
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Az írásbelik májusban vannak és mindegyik másik napon, a szóbeli meg júniusban, azok viszont egy nap alatt mennek le. Azt nem tudom, hogy mi van akkor, ha valaki emeltezik is, mert nekem még nem volt kötelező a továbbtanuláshoz.

Ne abból induljatok ki, hogy régen anyukádnak hogy volt.

2021. márc. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Emeltnél írásbeli ugyanakkor van mint középnél, a szóbeli kb 1-2 héttel hamarabb van


Közép szóbeli 1 napon van az összes tantárgy

2021. márc. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nekem 2 emeltes tárgyam van egyébként, de nagyon aggaszt ez a szóbeli rész. Úgy érzem angolon kívül minden tárgyam eredményének rontani fog, mert nagyon izgulós vagyok. Írásban legalább van időm gondolkodni, kérdéseket átugrani, visszamenni, javítani, többször átnézni... stb, viszont szóban, ha akadozom, az sok pont elvesztésével járhat. Főleg törinél leszek bajban, hisz sose ment, ha tanulok is, nem látom át a miérteket és szerintem a nagy izgulásban tök simán össze fogok keverni egymással random történelmi személyeket, évszámokat.

2021. márc. 17. 23:47
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
A kornyezetembol mindenki hulyesegnek tartja h egy napon van az osszes, de nincs mit tenni
2021. márc. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Írásbelik mind külön nap vannak, a szóbelik szoktak egy nap lenni.
2021. márc. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj emiatt, szóbelin miután kihúztad a tételt, van időd azt átgondolni és le is írhatod egy lapra, amire rá szabad nézni ha kicsit elakadsz. Szóval nem úgy van, hogy kihúzod és azonnal mondanod is kell. Így azért sokkal könnyebb, át tudod gondolni mit is kell majd elmondanod.

Angolnál nem volt ilyen egyedül, ha jól emlékszem ott rögtön kellett mondani, de már nem emlékszem biztosan.

Törinél és magyarnál 100%, hogy volt idő és egész sok.

2021. márc. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
igen, nyelveknél rögtön kell
2021. márc. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Angolból már túl vagyok egy érettségin, most emeltem lesz majd belőle. Az azért megnyugtat, hogy magyarnál és törinél kapunk plusz időt😇 Őszintén, légyszívesebben leírnám nekik és otthagynám, hogy olvassák el/felolvasnám a papírról az egészet, nagyon félek, hogy ilyen mutálós kamaszfiú hangom lesz(lányként), a tanárok kinevetnek, aztán egyszercsak elcsuklik és nem tudok majd tovább beszélni😫

2021. márc. 18. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!