Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SÜRGŐS! Mi legyen az ideiglene...

Lujdzsi16 kérdése:

SÜRGŐS! Mi legyen az ideiglenes sorrendem? Szerintetek módosítsak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén felvételizek és ez a jelenlegi sorrendem. Minden iskolában a biológia-kémia szakot jelöltem, úgyhogy ezt vegyétek figyelembe kérlek! A választás szempontjai: hangulat, diákközösség, távolságok. Fontos nekem, hogy le tudjak járni edzeni, mivel versenyző vagyok, de fontos a színvonalas oktatás is számomra.(Igazából emiatt nem tudok dönteni)

Iskolák (Bp.):

1. Berzsenyi Dániel Gimnázium

Ez a suli jelenleg nekem az első helyen van (de ő itt is marad valószínűleg). Ide jártam előkészítőre, a diákok és a legtöbb tanár akivel beszéltem kedves volt (kivéve a szóbeliztető biológia tanárnő) és edzés szempontjából is közel van (20 percre van az egyesületem). A környéket ismerem, a berzsóhoz közel járok általánosba, így itt könnyen kiismerem magam. Itt igazából az az egy problémám van, hogy az ideiglenes rangsorban 24. vagyok (16 embert vesznek fel) így nem teljesen biztos a dolog... (Btw... Szerintetek van esélyem???)

2. Szent László Gimnázium

Ez a suli is nagyon tetszik nekem. Jókat olvasok róla, színvonalas stb... Ide biztos felvettek, benne vagyok bőven a keret 36 főben.Nyelvi előkészítős az osztály, aminek én nagyon örülök. Itt a baj az az ingázás... Nekem a suli otthonról 40 percre van, onnan pedig az egyesületem 1 órára nagyjából. Ez napi 2 óra utazást jelent nekem és az se biztos, hogy időben beérnék edzésre...

3. Teleki Blanka Gimnázium

Ide is biztosan felvesznek, így nem ez a probléma persze. Szerintem az iskola felszereltsége eléggé gyenge. A közösségről nem tudok semmit (erről ha valaki tud, kérlek segítsen!), a kémiát nem tanítják emelten, ami bár nem a legjobb, de nem is egy óriási baj (hiszen van később fakultáció), nyelvi előkészítős, ami nekem egy nagyon jó pont és közel van mind hozzám mind az egyesületemhez is. Szerintem ez az iskola úgymond 'egyszerű' nekem, lazán tudnám teljesíteni, de így nincs meg az a plusz tananyag, kisérletek, labori munka ami egy Berzsenyiben vagy egy Szent Lászlóban meglenne.

4. Szinyei Merse Pál Gimnázium

Ez a suli nekem a felvételin szimpatikus volt. A diákok és tanárok kedvesek viszont az oktatás elvileg nem túl színvonalas és sok rosszat is hallottam róla... Ez a suli is eléggé közel van, szóval ezzel sincs nagyobb gond. A Szinyeit sokszor hasonlítják a Telekihez, ebből gondolom, hogy nagyjából ugyanolyan erős a kettő (mindkettőt a közeped gimik közé sorolnám...)

A válaszokat előre is köszönöm! Kérlek, ha lehet érveljetek a döntésetek mellett!



2021. márc. 22. 14:06
A kérdező szavazást indított:
A Szent László legyen a második
A Szinyei legyen a második
A Teleki legyen a második
31 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Én a Lászlót raknám előre
2021. márc. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez abszolút nem ide tartozik, de egy vidéki gyenge szakközépbe jártam, ahol emelt oktatás se volt meg fakultáció se és utolsó 2 évben kapcsoltam rá a tanulásra, egyedül. 450 ponttal vettek fel állami képzésre nem büfészakra, 2 emelt érettségivel, volt Berzsenyis szaktársam is van. Nem vagyok kifejezetten okos diák.

Elismerésem azért, hogy ilyen komolyan veszed és a sport miatt külön. De másodéves egyetemistaként a véleményem az, hogy nem az iskola erőssége határozza meg az egyetemi felvételidet (ugye ez a cél gondolom) hanem az, hogy tudsz-e és akarsz-e tanulni, ami számomra tisztán kivehető (hogy akarsz és tudsz, ha már idáig eljutottál).

Emiatt én azt választanám a helyedben, ahol nem kell a komplett délutánodat ingázással tölteni.

Persze fontos, hogy jó suliba járj, de ezen a szinten, ahol Te vagy már kb tökmindegy, nincs számottevò különbség..

2021. márc. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Elsőként azt mondanám, hogy a Berzsenyibe tökre van esélyed, én is oda szeretnék menni humánra 86.-ik vagyok a rangsorban így elég kérdéses, hogy most felfognak-e venni. Viszont szerintem hagyd meg második helyen a Szent Lászlót hogyha egy olyan suliba szeretnél járni ahol színvonalas az oktatás. De igazából szerintem már fél lábbal a Berzsenyiben vagy és remélem szeptemberben találkozunk!
2021. márc. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 bbmarta ***** válasza:
83%
Az én fiam is érdekelt a Szent Lászlóban és a Berzsenyiben is (ha nem jön össze az Apáczai). Nekünk 2.helyen volt eddig a Berzsenyi, 3.helyen a Szent László, de most sorrendet módosítunk, mert nagyon nem voltak neki szimpik a felvételiztetők a Berzsenyiben. Az övé nem sikerült rosszul, de abból a bizottságból sorra jöttek ki sírva a diákok és a fiam is hallotta, hogy hogy beszéltek az előtte lévő 2 diákkal...de rátérve a te helyzetedre: Biztos, hogy bent vagy a Berzsenyiben, de tudni kell, hogy ott ez a legkeményebb tagozat, mer a fizika...sokat kell tanulni!Az egyik fiam oda jár, igaz humán tagozatra, de nem nyomják őket agyon házikkal, viszont a bioszosoknak állítólag több az elfoglaltságuk. Viszont nagyon toleránsak az élsportolókkal, a fiam osztályába is jár egy válogatott kajakos srác és rendesek, türelmesek vele. Nagyon-nagyon jó a suli hangulata, elképesztően odafigyelnek a diákokra. Jók a programok is és sok is van belőlük. Ha még közelebb is van, én biztosan nem gondolkodnék rajta, hogy mi legyen, szerintem hagyd elöl a Berzsenyit és jó lesz utána a Szent László...a Teleki Blankáról semmi jót nem hallottam, viszont nagyon korán kezdődik a tanítás...Színyeiről mostanában jókat mondanak..de te simán bent vagy a Berzsóban, szóval szerintem hagyd így, ahogy van! a 24. helyről simán bent vagy! Az utóbbi 3 évben ennél sokkal magasabb rangsorszámmal vették fel az utolsó bejutó diákot!
2021. márc. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hogy milyen szakra menne, illetve hányadik az Apáczaiban? Érdekel, mert én is oda készülök
2021. márc. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha ez a sorrend és ezek a szempontok, akkor ne módosíts! A Berzsenyi tutira megvan, nincs miért aggódnod. Én a Szinyeit a Teleki elé tenném, de a te esetedben ez már felesleges adminisztráció lenne. ;)
2021. márc. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 bbmarta ***** válasza:
5-ös! 37.biológia tagozaton...és te?
2021. márc. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12. Humánon:)
2021. márc. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! A berzsenyiben én is a rosszabb szóbeliztető tanárnőt kaptam biológiából és kaptam is rendesen az ívet... Viszont az előkészítőről ismert tanárok miatt nem nagyon ijedtem meg, mert a legtöbb tanár viszont nagyon kedves.

Az eddigi válaszokat meg mégegyszer köszönöm szépen!

2021. márc. 23. 08:08
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Jelenlegi Berzsenyis biosz-kémiás diák vagyok. Azt hiszem, tudom kinél szóbelizhettél, nála felvételiztem anno én is, és hát nem volt egy egyszerű menet. Szinte biztos, hogy bent vagy a Berzsenyiben, emiatt nem hinném, hogy aggódnod kellene. Én is megjelöltem minden sulit, amit felsoroltál, és számomra minden szempontból a Berzsenyi volt a legszimpatikusabb és legmegfelelőbb. Igen, rengeteget kell tanulni, viszont amit kapsz az iskolától, a tanáraidtól, a társaidtól, egy csodálatos dolog, és mindenféleképp pótolhatatlan. Ott a kezedben a lehetőség, hogy egy szerető, figyelmes, hagyományokkal teli, nyitott közösség tagja légy, ezt vedd figyelembe a döntés meghozatalakor. Nem kizárt, hogy a többi suliban is jó lenne neked, ezt talán sosem fogod megtudni. Ha esetleg a Berzsenyit választanád, igen, lesznek pillanatok, amikor elgondolkozol, hogy miért az egyik legnehezebb szakra jöttél ebbe a meglehetősen erős iskolába, azonban aztán eszedbe jut minden, amit kaptál, kapsz és kapni fogsz. Teljes szívemből ajánlom neked a Berzsenyit, a lehető legjobb döntést hoztam, mikor ide jöttem!


Bocsájtsd meg a lelkesedésem, a döntés a te kezedben van természetesen. Informálódj, tájékozódj, aztán hozd a lehető leghelyesebb döntést!:)

2021. márc. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!