Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SÜRGŐS! Mi legyen az ideiglene...

Lujdzsi16 kérdése:

SÜRGŐS! Mi legyen az ideiglenes sorrendem? Szerintetek módosítsak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén felvételizek és ez a jelenlegi sorrendem. Minden iskolában a biológia-kémia szakot jelöltem, úgyhogy ezt vegyétek figyelembe kérlek! A választás szempontjai: hangulat, diákközösség, távolságok. Fontos nekem, hogy le tudjak járni edzeni, mivel versenyző vagyok, de fontos a színvonalas oktatás is számomra.(Igazából emiatt nem tudok dönteni)

Iskolák (Bp.):

1. Berzsenyi Dániel Gimnázium

Ez a suli jelenleg nekem az első helyen van (de ő itt is marad valószínűleg). Ide jártam előkészítőre, a diákok és a legtöbb tanár akivel beszéltem kedves volt (kivéve a szóbeliztető biológia tanárnő) és edzés szempontjából is közel van (20 percre van az egyesületem). A környéket ismerem, a berzsóhoz közel járok általánosba, így itt könnyen kiismerem magam. Itt igazából az az egy problémám van, hogy az ideiglenes rangsorban 24. vagyok (16 embert vesznek fel) így nem teljesen biztos a dolog... (Btw... Szerintetek van esélyem???)

2. Szent László Gimnázium

Ez a suli is nagyon tetszik nekem. Jókat olvasok róla, színvonalas stb... Ide biztos felvettek, benne vagyok bőven a keret 36 főben.Nyelvi előkészítős az osztály, aminek én nagyon örülök. Itt a baj az az ingázás... Nekem a suli otthonról 40 percre van, onnan pedig az egyesületem 1 órára nagyjából. Ez napi 2 óra utazást jelent nekem és az se biztos, hogy időben beérnék edzésre...

3. Teleki Blanka Gimnázium

Ide is biztosan felvesznek, így nem ez a probléma persze. Szerintem az iskola felszereltsége eléggé gyenge. A közösségről nem tudok semmit (erről ha valaki tud, kérlek segítsen!), a kémiát nem tanítják emelten, ami bár nem a legjobb, de nem is egy óriási baj (hiszen van később fakultáció), nyelvi előkészítős, ami nekem egy nagyon jó pont és közel van mind hozzám mind az egyesületemhez is. Szerintem ez az iskola úgymond 'egyszerű' nekem, lazán tudnám teljesíteni, de így nincs meg az a plusz tananyag, kisérletek, labori munka ami egy Berzsenyiben vagy egy Szent Lászlóban meglenne.

4. Szinyei Merse Pál Gimnázium

Ez a suli nekem a felvételin szimpatikus volt. A diákok és tanárok kedvesek viszont az oktatás elvileg nem túl színvonalas és sok rosszat is hallottam róla... Ez a suli is eléggé közel van, szóval ezzel sincs nagyobb gond. A Szinyeit sokszor hasonlítják a Telekihez, ebből gondolom, hogy nagyjából ugyanolyan erős a kettő (mindkettőt a közeped gimik közé sorolnám...)

A válaszokat előre is köszönöm! Kérlek, ha lehet érveljetek a döntésetek mellett!



2021. márc. 22. 14:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy aktuális-e még, de azért leírom, hogy mit gondolok.

Mivel írtad, hogy versenyző vagy, és ez nagyon fontos számodra, így ha délutánonként még pluszban haza és az edzésekre is sokat kell utaznod, nem sok időt és kedved marad majd a tanulásra. Ez az indok miatt a Szent Lászlót én teljesen kihagynám, vagy legalább a sorrend végére tenném.

2021. márc. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!