Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van arra esely...

Szerintetek van arra esely hogy magyarorszagon se lesz iden erettsegi? Mint szlovakiaban? A jelenlegi jarvany helyzet miatt.

Figyelt kérdés

Soha nem volt meg ennyi fertozott. Na meg anglia mutans terjed ami sokkal fertozobb...

Meg hat ugye kb 100 ezer ember menne be 5x egy legterbe es a diakok nem kerulnek addig oltasra ahogy a tanarok nagy resze se.


2021. márc. 23. 18:23
A kérdező szavazást indított:
Nem lesz erettsegi
Lesz erettsegi
24 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igaz amit írsz, de nem hiszem, hogy ekkora könnyítést adnának. Meg hát elveszne az esélyegyenlőség.

Szóval szerintem lesz érettségi, minimum írásbeli, úgy, mint tavaly. Esetleg még kevesebben lesznek egy teremben.

2021. márc. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amit az első válaszoló írt.

Plusz még hozzátenném, hogy szlovákiában az érettséginek olyan szempontból nincs akkora jelentősége, mint Magyarországon, hogy ott nem funkcionál egyetemi felvételiként is.

Itthon az érettségi alapján vesznek fel az egyetemre, mert ez központilag így van meghatározva.

Szlovákiában az érettséginek nincs ilyen funkciója, ott mindegyik egyetem külön felvételit hirdet (ahol nézhetik akár az érettségit, akár egy külön tesztet állíthatnak össze), így ott nem akkora kiesés az érettségi.


Na de itthon akkor az év végi jegyek alapján vegyék fel őket? Nagyon sokan tudnak kitűnőek lenni, akár azért mert tényleg tanultak végig és bőven beletettek időt és energiát a suliba, akár azért mert egy nem annyira erős suliba jártak. És akkor most e miatt a gyengébb suliba járók könnyebben kerülhetnének be az egyetemre?

Ha a saját példámat nézem csak: matek tagozatos voltam, nagyon nehéz volt nálunk a matek és folyamatosan 3-4es között ingadoztam, végül 3asra lettem lezárva utolsó évben. De nem vettem nagyon a szívemre mert tudtam, hogy úgy felkészített a tanár hogy baromi jóra meg fogok írni az érettségit. 99%lett a közép.

És akkor itt az is előjön, hogy vajon ha valakinek emelt érettségi kellene, akkor az hogyan bizonyítsa hogy elég jó szinten van-e?

Mivel a felvételi túlságosan összekapcsolódik az érettségivel, lehetetlenség eltörölni.

2021. márc. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmi esély nincs rá. Plusz szerintem addigra a tanárok már sorra kerülhetnek. Sőt, nekem van is olyan tanárom, aki ma kapta meg a második oltását. A diákok oltása meg nem létfontosságú. Nyilván ez alól kivétel, akinek esetleg van súlyosabb betegsége, de a legtöbbeknek nincs, így az ő oltásuk maximum akkor kerül sorra, ha eljutunk oda, hogy mindenki megkapja, akinek feltétlen kell.
2021. márc. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!