Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az állatorvosi specializálódás...

Az állatorvosi specializálódás hogy működik?

Figyelt kérdés

Arra lennél kíváncsi, hogy a 11 féléves állatorvosi egyetem után kell még szakosodni pl. kisállatgyógyászatra, vagy haszonállat-gyógyászatra, vagy valamikor a 11 félév alatt ezt már el kell dönteni, tegyük fel, hogy a 8. félév végén, és onnantól már csak a saját szakirányunkat tanuljuk?


Illetve, ha kisállatgyógyászaton belül is szeretnék szakosodni, pl. szemészetre, akkor az hogy működik?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. márc. 25. 06:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A már végzett szakemberek továbbképzésük céljából 11 akkreditált szakirányú továbbképzési szak közül válogathatnak:


állategészségügyi igazgatástani és járványügyi szakállatorvos,

baromfi-egészségügyi szakállatorvos,

egzotikus állatok gyógyászata,

egzotikus állatok tartása és tenyésztése,

élelmiszer-higiénikus szakállatorvos,

kérődző egészségügyi szakállatorvos,

kisállatgyógyász klinikus szakállatorvos,

lógyógyász szakállatorvos,

lovas-tanár (hippológus) és –szervező,

mikrobiológus szakállatorvos,

sertés-egészségügyi szakállatorvos,

experimentális toxikológus szakállatorvos.

2021. márc. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az alap 11 félévvel egy általános állatorvosi diplomát kapsz, amivel már dolgozhatsz. Az egyetemi évek alatt elméletileg minden állattal találkozol és megtanulod a kezelésüket. Viszont ezzel nem nyithatsz saját praxist, hanem elmehetsz mások klinikájára dolgozni. A specializálódás lényege, hogy elvégzel +2 évet (ami már önköltséges egyébként), ezzel konkrétan tudsz szakosodni, egyedül is praktizálhatsz és egy kicsit átfogóbb tudást kapsz egy-egy irányzatról.
2021. ápr. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

(az utólsó válaszoló vagyok)


Nem kell rögtön egyetem után eldönteni, hogy szeretnél-e vagy hogy milyen irányba szeretnél szakosodni. Sokan vannak, akik egyáltalán nem is végzik el ezt a +2 évet. Illetve természetesen arra is van lehetőséged, ha akár az általános állatorvosi után 5-10 (vagy jóformán akármennyi) évvel szeretnéd elvégezni.

De ha például valaki lovakkal szeretne komolyabban foglalkozni, és erre már viszonylag korábban rájön, akkor célszerű például a gyakorlatokat olyan helyen tölteni, ahol van erre lehetőség. Szóval a kettő között közvetlen kapcsolat nincs.

Arra viszont konkrét választ nem tudok adni, hogy kisállat-szemészetre hogyan lehet specializálódni, mert én nem ezirányba érdeklődtem. Szerintem ez bele tartozik a kisállat-gyógyászatba, de hülyeséget nem szeretnék biztosra mondani.


Remélem, tudtam segíteni.

2021. ápr. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
*szakirányról
2021. ápr. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy az a plusz 2 év hogy történik? Ugyanúgy be kell járni az egyetemre órára mint addig, vagy ezt esetleg lehet már levelezőn is? Illetve, hogy ez mennyibe kerül?

2021. ápr. 5. 10:35
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy párszázezer forint, egyszer kétszer talán be kell menni az egyetemre, meg talán megadott gyakorlattal kell rendelkezni. De szerintem ha még nem jársz az egyetemre ezek még elég távoli gondok és kitudja addig mi változik
2021. ápr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!