Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemistaként milyen költség...

Egyetemistaként milyen költségeid vannak egy hónapban?

Figyelt kérdés

Hol laksz és mennyit fizetsz érte? Milyen és mennyi egyéb költségeid vannak? A szüleid tudnak fizetni mindent, vagy dolgoznod kell egyetem mellett?

(A vírushelyzet előtti állapot érdekel)



2021. márc. 25. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Most szerencsére semmi, mert itthon vagyok a vírus miatt, a szüleim meg vannak olyan jó fejek, hogy nem kell dolgoznom egyetem mellett. Szerencsésnek érzem magam, mert látom, hogy hány család nem engedheti ezt meg magának.
2021. márc. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Most nem sok mert én is itthon vagyok, de normál oktatás esetén 200 ezer/hó.
2021. márc. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Otthon lakom, szóval a bérletek olyan 4000 ft, egyéb közlekedés havi 5000 ft. A bérletet a szüleim állják.

Kaja amit néha veszek, mondjuk havi 8-10 ezer forint maximum, ez saját zsebből.

Tankönyv félévente 3-5000 ft, ezt a szüleim.

Ettől függetlenül alkalmanként vállalok munkát, de állandó helyem nincs.

2021. márc. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

abban a városban éltem mindig is ahova egyetemre járok, szóval maradtam a szüleimmel lakni. Az itthoni dolgokba nem kell befizetnem (de ha éppen úgy hozza a helyzet, felhívnak hogy hazafele ugrojak be a boltba és vegyek valamit).

Egész egyetem alatt részmunkaidőben dolgoztam (heti 16 óra). A családom anyagi helyzete megengedné hogy ne dolgozzak, hanem zsebpénzt kapjak, de őszintén eléggé gáznak érezném ennyi idősen ha mindig a szüleimtől kérnék kávé meg bulika pénzt úgy, hogy az egyetem nekem nem veszi el valami sok szabadidőmet. Gazdasági szakon vagyok, és szerintem a munka és az egyetem összesen nem veszi el heti 40 órámat, szóval még így is kényelmesen tudok tanulni, szórakozni, diákszervezetben aktívnak lenni.

Maga a fizetésem kb. 50-60ezer havonta, ami nekem bőven elég. Persze ez eléggé változó hogy ki mennyit költ, de én havi 15-25 ezret szinte mindig félre tudtam rakni hogy tudjak utazgatni is.

2021. márc. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kerekítve fogom leírni, ha nem gond: havi 18ezer a kollégium, havi 4ezer a buszbérlet, havi kb. 5ezer megy el vonatra (hétvégente haza is jártam). A kaját nem fogom tudni neked pontosan megmondani, mert otthonról szoktam vinni (főtt ételt és néha hideget is mint pl. zöldség, gyümölcs, sajt és hasonlók) és az a hét elején pár napig biztosan kitart. A fennmaradó napokon pedig rendelek vagy beülök valahova enni (ez max. 1500 forint egy alkalommal), illetve hideg kaját szoktam még venni magamnak, ha kell (ezt nem tudom megmondani). A kaja nem fix költség (pl. valamikor nem vagyok ott egész héten, előbb hazajövök, valamikor kevesebb/több kaját viszek stb.), ezért ezt úgy oldjuk meg, hogy a szüleim szoktak adni egy hétre 5000 forintot kajára és akkor ezt szükség szerint pótoljuk, ha elfogy. Más rendszeres egyetemhez köthető költségem pedig igazából nincsen.... könyveket vagy jegyzeteket nem kell vennem az egyetemre, otthon szoktam nyomtatni, bulizni nem járok, a könyvtár ingyen van, az egyetemen ingyen tanulok nyelvet és sportolni is így sportolok, most így hirtelen más nem is jut eszembe. Max annyi, hogy időnként barátokkal el szoktunk menni enni, kávézni, de ezt vagy az előbb említett 5000 forintból fizetem vagy saját pénzből.

Nem dolgozom, a szüleim fizetik minden költségemet (saját pénzből max. olyanokra költök, hogy hobbi, ruha, kozmetikumok, könyv és hasonlók).

2021. márc. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Most: kb semennyi



Normál esetben:


Koli: 9-10000 havonta

bérlet:ingyen

Hazautazás: kb 3-4000 /odavissza

Edzés: 10000 havonta

Kaja: viszek sokszor otthonról, egyébként főzök. Átlagosan legfeljebb 1000/nap

Egyéb szórakozás: 1-2000/hét

Egyéb extra kiadás (pl tisztítószer, fogkrém, wc-papir, kulcsmásolás):1-2000/hét

Tankönyv: még nem kellett vennem.


Kicsit felülről becsültem minden értéket. Én eddig kijöttem nagyjából 40k-ből. A szüleim támogatnak, amiért nagyon hálás vagyok. Nyáron dolgoztam, és tervezem, hogy majd egyetem mellett is fogok,eddig nem tettem. Most van alkalmi munkám, de lesz gyakornoki felállásom is hamarosan.

2021. márc. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Most semennyi. De én kolis voltam a távoktatás előtt egy másik városban, 22 ezer volt/hó. De mivel nagyon spórolós ember vagyok és kb. sosem költök semmire, kaját is általában másoktól csórok, így elég kevésből kijöttem. Az utazás volt az, ami nagyon sokba került, minden héten hazajártam + helyi bérlet, 16 ezer összvissz. Szóval úgy mindennel együtt 50k-ből jöttem ki egy hónapra.
2021. márc. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. márc. 25. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!