Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Humán szakon miért nem oktatna...

Humán szakon miért nem oktatnak komolyabban reál tárgyakat?

Figyelt kérdés
Én nem értem az egészet. A mi (humán) tárgyainkon - pl. marketing, gazdaságtan tárgyak - vannak műszaki szakos hallgatók, de mi sosem hallgatunk pl. fizikát, méréstechnikát, hasonló tárgyakat. Ez miért van? Ne értsétek félre, nem akarok ilyeneket tanulni, direkt azért jöttem erre a szakra hogy ne kelljen, csak nem értem hogy a műszaki hallgatók miért tanulnak olyat amit sosem fognak használni, mi közben meg miért nem. Több órán is csoportban kell dolgoznunk, és az egyiken a csoportomban vannak más szakról is hallgatók. Az egyikük villamosmérnöknek tanul, már az utolsó félévben van, és szóbajött ez a téma. Megmutatta a tárgygráfját, és meglepődtem. A tárgyak legalább ötödének semmi keresnivalója azon a szakon. Ő is meglepődött azon, hogy a mienk nincs szétcseszve mindenféle tölteléktárggyal. Pedig ugyan az az egyetem.

2021. márc. 28. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Előírás műszaki területen a kreditértékben 10%-nyi humán és gazdasági ismeret oktatása. Ennek oka, hogy a mérnökök se legyenek "szakbarbárok", legyenek ismereteik más területről. Sajnos legtöbb esetben ezek a tárgyak nem érik el ezt a célt, mind hallgatói, mind oktatói oldalról csak "letudandók", pedig lehetne jól is csinálni. Mert bizony nem árt, ha egy mérnök is átlát bizonyos gazdasági folyamatokat (urambocsá' be lehetne pótolni a középiskolából hiányzó gazdasági alapismereteket), megtanul jogi szöveget értelmezni, megtanul írni, akár műszaki szöveget is, megtanul prezentálni, valamennyit a társas viselkedés szabályairól. Ehelyett legtöbbször általános elméleti ismeretek szerepelnek.


Valószínűleg te is tanulsz ilyen "közismereti tárgyakat", amik nem tartoznak alapvetően a szakodhoz, mondjuk angol szakon filozófiát. Vagy például jogász ismerősöm is tanult informatikát - anno engem kért meg, hogy próbáljam meg neki elmagyarázni az OSI-modellt, mert egyáltalán nem érti, hogy mi az a szállítási réteg. Nyilván nem értette, és nem is kell értenie, semmit nem nyert azzal, hogy végül bemagolta a definíciót vizsgára - tipikus példája annak, hogy felesleges dolgokat tanítanak.


Egyébként lehet, hogy első hallásra meredeken hangzik, de szerintem nem ártana, ha a humán szakosok is tanulnának alapszinten programozni. Egyrészt az algoritmikus gondolkodás fejlesztése önmagában is hasznos, másrészt egy csomó területen előkerülhet később, hogy valamilyen alapszintű scriptet kell készíteni vagy legalább annak paramétereit beállítani, és akkor hasznos lehet ez a tudás.

2021. márc. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Na, itt az újabb síránkozásod. Ne járj egyetemre, nem való neked.
2021. márc. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha elégedetlen vagy azzal, hogy csak a gazdasági tárgyaid félig-meddig reálok, akkor vegyél fel néhány reál tárgyat. Habár a főiskolai fizika már lehet, hogy nehéz lesz neked. De ha vannak kritériumtárgyak, akkor próbálkozhatsz azokkal.
2021. márc. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem akarok felvenni ilyeneket, csak érdekelt hogy nekünk miért nincsenek alapból reál tárgyak.

2021. márc. 28. 19:32
 5/5 anonim ***** válasza:
92%

Ez olyan dolog, mint hogy érettségin három kötelező humán tárgy van, és egy reál.

Vagy, hogy diplomához kötelező egy nyelvvizsga, akár reál, akár humán szak.

Kedves kérdező, ilyen a jelenlegi társadalmi berendezkedés, hogy humános eligazodásra nagyobb szükség van, mint reálosra. Habár előzőleg a humán szakosok is tanultak reál tárgyakat, és egy olyat, ami félig reál.

2021. márc. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!