Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért várják el az érettségiző...

Miért várják el az érettségizők, hogy könnyítsenek rajta, esetlegesen töröljék el az egész érettségit?

Figyelt kérdés
Nem volt idejük tanulni amíg csak otthon kellett lenni?

2021. márc. 28. 18:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
12%

Semmi oka nem lenne a könnyítésnek. Online oktatás alatt sokkal hatékonyabban lehet felkészülni. A legjobb, hogy 2-3 éve még azért sírtak a diákok, hogy mekkora fos az oktatás, és maguknak kell felkészülni az érettségire. Most meg hogy otthon lehetnek, több idejük van készülni, az a baj. Akinek nehezebben megy az azért van, mert személyes órán figyelt valamennyire, most meg a gép előtt ül, alibiből hallgatja (jobb esetben) az órát, közben a telóján facebookozik meg hasonlók.

Azt nem tudom, hogyha egy érettségire gondot okoz felkészülni, akkor mit fognak az egyetemen kezdeni magukkal. Ha meg va is könnyítés, akkor az egyetemeken is legyen. Én le tudtam államvizsgázni előző félévben minden könnyítés nélkül, nehogy már egy érettségi gondot okozzon.

2021. márc. 31. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%
#11 Látszik, hogy nem érint. Amúgy miért gondolja mindenki, hogy az egyetem a cél? Tudom, hogy sokaknak igen, de aki csak egy sima OKJ-t akar annak mindegy az eredmény, csak legyen meg, mert feltétel.
2021. márc. 31. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
#12: Akinek mindegy az eredmény, az nem problémázik itt. A kettest nulla tanulásal józan paraszti észből, alapműveltséből összehozza. Meg ugye aki most érettségizik, az legalább szűk 3 évet járt személyesen is iskolába, ami ott ráragadt, az elég ahhoz, hogy a minimum pontszám meglegyen.
2021. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen más az egyetem és egy gimnázium. Nem is értem miért kell a kettőt összehasonlítani. Igaz hogy itthon vagyunk, igaz hogy több időnk van, de motiváció nélkül ez semmit sem ér. 4 évig kitűnő tanuló voltam, és nyilvánvalóan egy hármast összetudnék hozni mindenből, de nem ez a cél. Matekból még csak a 9.-es anyagot ismételtük át, és próbálok magamtól készülni, de nincs kitől segítséget kérni. Nyilvánvaló az hogy kétségbe vagyunk esve, hisz ezen múlik hogy felvesznek-e egyetemre. Ha pedig mégse sikerülne, akkor kezdhetek azon agyalni hogy mihez kezdjek magammal, mert már egyszerűen nem vagyok benne biztos hogy 400+ pontot össze tudok hozni. Tavaly mindenki úgy sajnálta az érettségizőket, mi meg levagyunk tojva...
2021. ápr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Teljesen más az egyetem és egy gimnázium.


Persze, nehezebb :D

2021. ápr. 1. 16:28
 16/17 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom hogy nehezebb, nem mondtam hogy nem az. Viszont az érettségizők számára most az érettségi a legnagyobb megmérettetés..
2021. ápr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
#16: Alapból igazad van, de ez olyan, mintha (túlzással) az olimpiára úgy lehetne kvótát szerezni, hogy 400 métert kell lesétálni 10 perc alatt, és az olimpikonok könnyítésért sírnának, mert az edzőjük nem készíti fel őket rá. Aki nem tud felkészülni így az érettségire, az ne is tanuljon tovább, mert úgyis ki fog majd bukni. Sajnos a mai világban egyre többen mennek olyanok egyetemre, akik nem valók oda. Régen ugyanolyan megbecsült dolog volt jó szakmát is tanulni.
2021. ápr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!