Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász szakon átmenni nappalir...

Jogász szakon átmenni nappaliról levelezőre?

Figyelt kérdés

Harmadéves joghallgató vagyok és azon gondoltam, hogy szeptembertől átmennék levelezőre nappaliról, mellette a szakmában dolgoznék.


Szerintetek elvégezhető az egyetem munka mellett, levelezőn úgy, hogy szakmailag is kiváló legyek?


Szeretnék egy kis pénzt szerezni és a szakmai ismertségi kört kiépíteni, az online időszakban pedig nen érzem úgy, hogy sokat tettek volna hozzám a szemináriumok, ennek ellenére értem és tudom az anyagot.



2021. márc. 29. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem éreztem úgy Pázmány nappalisként, hogy olyan hatalmas tudást adtak volna át nekünk az órákon. Ha a szakmában dolgozol, és ott széleskörű tapasztalatokat szerzel, az kompenzálhat a levelező esetleges gyengeségeiért. Meg úgy látom, hogy a jogászok nagy része rákoncentrál 1-2 területre a munkában, tehát akármilyen széleskörű tudást szereznél meg nappalin, korlátozott lenne a felhasználása.
2021. márc. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nappalin is dolgozhatnál a szeminárium mellett, ha úgy osztod be. Én ugyan eltés vagyok, de nálunk levelezőről átmenni nappalira nem lehet, csak nappaliról levelezőre, tehát jól gondold meg. Szerintem a nappalis diploma a felsőbb körökben még mindig többet ér. Sokan dolgoznak nálunk heti 1 napot valahol, esetleg többet is. Én a helyedben inkább az időmet csoportosítanám át.
2021. ápr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem látom értelmét a szemináriumoknak, mert lényegében az előadásokat kapjuk meg zanzásítva néhány gyakorlati példákkal, de most volna lehetőségem egy jó helyre menni, ami szerintem inkább gyakorlatiasabb, mint a szemináriumok. Nem mellesleg pénzt és kapcsolatot is kapok.
2021. ápr. 21. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!