Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez az elméletem működhet...

Ez az elméletem működhet érettséginél?

Figyelt kérdés

Tehát ugye van olyan, hogy duplázás, ami azt jelenti, hogy két érettségit számítanak, így 200+200 pont és, ha ezek emelt érettségik, akkor az még plusz 50+50 többletpont (ha jól tudom így van). A tervem a következő lenne: teszek egy angol emeltet (tegyük fel, hogy mondjuk 90%) aztán teszek egy másik emeltet, hogy a többletpontot megkapjam, de ennek nem kell jól sikerülnie, mert csak a többletpont kell belőle. És végezetül teszek egy matek közepet (tegyük fel, hogy ez is 90%). És akkor 90*2+90*2+50*2(többletpont a kettő emelt miatt)=460 pont összesen. Ez az elméletem így működhet? Mert nem vagyok benne biztos, hogy lehet duplázni, ha az egyik emelt a másik közép. (Remélem érthető volt, ha nem megpróbálom máshogy is leírni.)

Előre köszönöm a válaszokat és a segítséget!



2021. márc. 29. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Csak akkor számít duplázásnál az emelt, ha azzal az érettségivel duplázol.


(Ez biztos, mert én végül középszintű angol érettségivel és felsőfokú nyelvvizsgával dupláztam, hiába volt emelt érettségim is belőle)

2021. márc. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Gondoltam, hogy így van. Kicsit túl könnyű lett volna, ha ez alapján működik.
2021. márc. 29. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!