Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémia elméletet hogyan tanulja...

Kémia elméletet hogyan tanuljam meg az érettségire?

Figyelt kérdés
Nem tudom a könyvből megtanulni az anyagot,egyszerűen nem ment.Ti hogy tanultátok az elméletet?

2017. aug. 7. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor készíts magadnak jegyzeteket vagy valamit. Van, aki füzetből könnyebben tanul, vagy úgy látja át rendesen, ha saját anyagot készít. Én a villányis könyvből tanultam kihúzva a fontos részeket és kiírva a reakcióegyenleteket.
2017. aug. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és csinálj sok feladatot, mert a hibáid alapján egy csomó mindent megtanulsz.
2017. aug. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
A Villányis könyvből nekem is kínszenvedés volt a tanulás. Sajna nagyon sok az anyag, így sokáig tart kijegyzetelni, de szerintem mindenképpen érdemes. Készíts táblázatokat a hasonló anyagokról (pl. nemfémek) a különböző tulajdonságaik alapján.
2017. aug. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jegyzeteld ki magadnak az elméletet, és szerintem is hasznos, ha sok összehasonlító táblázatot csinálsz. Ha van egy kis időd olvasgasd. Másrészt pedig csináld meg a mozaikos és a villányis feladatgyűjteményből, gyakorlás közben feltűnnek majd a hibáid. Ha valamit rosszul tudsz, ne lépj tovább, amíg rá nem jössz miért az a válasz.
2017. aug. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az összehasonlító táblázat milyen legyen?
2017. aug. 12. 01:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok az anyag? :D

A legfontosabb az összefüggések menjenek utána mehet a hozzá megtanulando elmélet,ha még vannak az összefüggések akkor könnyen menni fog.

Az anyag mennyiség meg elenyeszo az egyetemhez képest, konkrétan egy orvosibioszra 7napod van :D

2017. aug. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pl. lehet fémek esetében szín, halmazállapot sűrűség(könnyű/nehéz), elektronegativitás szerint, van-e oxidrétege, reakciói különböző anyagokkal (savakkal, vízzel) ilyesmik, és hasonlóan a nemfémeknél(+szag), szénhidrogéneknél
2017. aug. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!