Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most így mit tegyek? (fontos)

Most így mit tegyek? (fontos)

Figyelt kérdés

Na szóval.

25.-én pótvizsgázok matekból.

De amit eddig tudtam már azt is elfelejtettem. Egy feladatot sem tudok megcsinálni. Egyszerűen kész csődtömeg vagyok.

Mindennap járok tanárhoz, és ott megtudom csinálni a feladatot. Kapok mindig házit amikor hazajövök megcsinálnám ha tudnám. és itthol nem tudom megcsinálni.

a szabályok sem mennek a fejembe.. pedig egész nap próbálom tanulgatni.

Mit tegyek most?

Így nem fogok átmenni :'(


2010. aug. 20. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem sok mindent tudsz csinálni!

Tanulj, gyakorolj, tanulj , gyakorolj!

Máshogy nem sikerülhet!


Sok sikert!

2010. aug. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Próbálok tanulni meg gyakorolni is de nem megy :(

de amugy köszönöm.

2010. aug. 20. 10:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos vannak "ilyenek" akik hiába magolják a matekot , egyszerűen nem megy neki.

Nagyon sajnálom, mást nem tudok mondani, igazából átérezni sem tudom a helyzeted mert 5-ös vagyok matekból.

De hátha erre téved valaki aki hasonló helyzetben van / volt.

A tanárok is tudják, hogy a matek elég húzós tárgy, sokan ebből buknak évvégén, így én azt gondolom ha legalább azt látják, hogy próbálkozol , ill. tanultál rá a nyáron akkor biztos átengednek!

első voltam.

2010. aug. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm újra :)
2010. aug. 20. 11:07
 5/10 anonim válasza:

A matekra születni kell.Csak azok fogják fel igazán,akiknek van érzékük hozzá.Egy vers bemagolható,de a matek nem.Úgy tűnik te mindent megteszel azért hogy megtanuld,és ennél többet nem tudsz tenni.Saját agyad a korlátod,és ezen csak akkor tudnál javítani,ha újra születnél másik szülőktől.

Az egyetlen esélyed hogy megpróbálsz kipréselni egy elégségest.A tanárok a pótvizsgán a legmesszebbmenőkig toleránsak,csak azokat húzzák meg akiket szégyen lenne továbbengedni.

Ha mégsem sikerülne,gondolj arra hogy te mindent megtettél.Senki sem léphet túl önmaga korlátain.Csak isten.

2010. aug. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt akarom megkérdezni, hogy ti használhattok négyjegyű függvénytáblázatot a pótvizsgán? Mi használtuk dolgozatoknál, kisérettségin és rendes érettségin is, hátha megengedik. Akkor érdemes beszerezni többfélét, régebbi kiadást és újabbat is, mert tartalmuk néhány dologban különbözik, jelöld be azokat a szabályokat, amik neked kellenek és forgasd sokat, hogy tudd gyorsan használni.


Ha meg elsőre nem értesz meg egy szöveges feladatot, olvasd el többször, akár ötször, én érettségin is többször elolvastam és 90% felettit írtam belőle. Tudom, hogy néhány embernek nehéz, de próbáld megérteni úgy, hogy a hétköznapokból veszed a példákat. Akinek én segítek a matekban, az nem érti meg, hogy a 2 egész, az miért "tizennyolc-kilenced" és ilyenkor úgy magyarázom, hogy egy torta az kilenc kilenced lehet, ha két tortád van, akkor az tizennyolc kilenced...


Egyébként próbáld annyiszor begyakorolni az egyszerű mintapéldákat, hogy csak ez járjon az eszedben. :)


A vizsga előtti napon már nem érdemes matekkal foglalkozni, pihenj, kapcsolódj ki! Tudom, hogy nehéz, érettségi előtti estén még azt a könyvet forgattam, hogy Alapösszefüggések Matematikából - középszint (Fröhlic Lajos), ha tudod, szerezd be! De inkább pihentem volna és hallgattam volna zenét... Már haszna nem volt, csak megnyugtattam magam... :D


Szorítunk neked! :)


Jelentkezz, ha van eredmény! :D


Egyébként kor és nem? Hányadikos anyagból buktál meg?:(

2010. aug. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

16/L és gimi első ..

Remélem átmegyek =)

2010. aug. 20. 12:24
 8/10 anonim ***** válasza:
milyen típusú feladatok? Lehet, hogy tudunk segíteni.
2010. aug. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

bocsi hogy nem írtam csak mindig tanultam.

mostmár nagyából tudom a feladatokat

ááá két óra múlva pótvizsgaa :( :D

2010. aug. 25. 07:12
 10/10 A kérdező kommentje:

Igaz már nem ír ide senki. :)

De azért leírom.

Sikerült. Átmentem :)

2010. aug. 25. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!